- - - - - -
A+ R A-

Wydarzenia

Logo szkoły

LOGO SZKOŁY

 

Miło nam poinformować, że wybraliśmy  oficjalne Logo szkoły. W dniu 10 listopada  2018 roku Logo zostało zaakceptowane przez Dyrektora i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu jako znak reprezentujący szkołę.

Logo  zostało zaprojektowane przez pana Marcina Fiałkowskiego -  przyjaciela szkoły. Nawiązuje do naszego  patrona  -  Polskich Olimpijczyków.  Przedstawia księgę – symbol wiedzy i  mądrości oraz postać niosącą święty ogień olimpijski - symbol trwałości idei olimpijskiej. Wartości olimpijskie można przyjąć za wyznaczniki postępowania i ważny drogowskaz życiowy. 

 Wszystkie propozycje na Logo szkoły  wzbudziły zachwyt społeczności szkolnej . Pani Urszula Kraczkowska - nauczyciel plastyki i przewodnicząca zespołu nauczycieli od wizerunku szkoły uznała, że ich autorzy zasługują na pochwałę.

 Są to:

 1. Bartek Szalwach
 2. Julia Jurczyk
 3. Ola Kufel
 4. Lena Biela
 5. Klaudia Andrys
 6. Szymon Grycz
 7. Anastazja Kominek
 8. Hubert Kruczyński
 9. Daria Kruczyńska
 10. Olaf Szymański
 11. Krystian Brosz
 12. Milena Bednarek

Dziękujemy wszystkim twórcom za ciekawe pomysły. Uroczyste wręczenie wyróżnień, planowane jest na apelu szkolnym.

 

Logo może być używane w dwóch  wersjach kolorystycznych:

          

 

Logo  chronione jest prawem autorskim i  jest własnością szkoły. Kopiowanie, publiczne odtwarzanie i wszelkie wykorzystywanie tych treści do celów komercyjnych wymaga uprzedniej pisemnej zgody administracji szkoły.

Dyrektor szkoły

 

Odwiedziny w PCKZIU i ZS4RCKU

    Wielkimi krokami zbliża się czas, gdy uczniowie klas trzecich gimnazjum będą podejmować decyzję o wyborze przyszłego zawodu i ścieżki dalszego kształcenia. W związku z tym aktywnie wzięli oni udział w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych – ODKRYJ SWÓJ TALENT!
   Dnia 21 listopada 2017r. wszyscy uczniowie klas trzecich gimnazjum udali się do dwóch szkół w naszym mieście: Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. Obie szkoły przywitały gimnazjalistów z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z możliwościami danej placówki oraz poszczególnymi kierunkami kształcenia. Mogli przyjrzeć się kształceniu zawodowemu, uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, a także obejrzeć filmy przedstawiające zawody, w których kształci dana szkoła. Spotkania te miały na celu ukazanie praktycznych umiejętności, jakie uczniowie nabędą kształcąc się w danym zawodzie oraz pomoc w odnalezieniu przez młodego człowieka własnych preferencji zawodowych.

Opracowała: Jolanta Adamczak

Maja

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w WałczuMądra, sympatyczna, grzeczna dziewczyna.

Amelia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu Milutka, fajniutka, buzia jej się nie zamyka, pozytywnie zakręcona.

Bartłomiej

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu Cichy i zabawny.

Maciej

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu Przystojniak, pozytywna osoba.

Paulina

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu Miła, najlepsza przyjaciółka.