- - - - - -
A+ R A-

Sportowcy czytają

20 grudnia uczniowie klasy sportowej, VII c, odwiedzili swoich młodszych kolegów z klasy III b, by odczytać im fragmenty młodzieżowej powieści Jeffa Kinney`a pt. "Dziennik cwaniaczka. Droga przez mękę " .
Spotkanie odbyło się w ramach akcji : "Sportowcy czytają " zainicjowanej przez ich polonistkę, Izabelę Dzierżę. Jej celem jest zachęcanie młodszych uczniów do czytania oraz pokazanie im, że nawet uczniowie klas sportowych, odnoszących sukcesy na boiskach, mogą i chcą poświęcać wolny czas na czytanie. Akcja ta wpisała się również w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, realizowany przez naszą szkolną bibliotekę.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali przygotowanych fragmentów; zgodnie stwierdzili, że podobają im się takie nietypowe lekcje języka polskiego i razem ze swoją wychowawczynią, panią Beatą Górską, zaprosili uczniów klasy VII c na jeszcze jedno takie spotkanie promujące czytelnictwo.

Opracowała : Iza Dzierża

Zuzia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu„utalentowany śmieszek ….”

Karolina

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „szczera, troskliwa ….”

Roksana

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „pomocna, umie pocieszyć”

Julia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „inteligentna i pozytywna ….”

Angelika

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu „miła i pomocna ….”