- - - - - -
A+ R A-

Z wizytą w schronisku

          "Jedynym całkowicie pozbawionym egoizmu przyjacielem, na jakiego człowiek może liczyć w tym samolubnym świecie, jaki go nigdy nie opuści, nie okaże niewdzięczności bądź zdrady, jest jego pies (...) Całować będzie dłoń, która nie zdoła zapewnić mu pożywienia, lizać będzie rany i sińce, powstałe w zetknięciu z brutalnością świata "                                           

   23 października 2017 uczniowie na co dzień działający w  klubie wolontariatu, odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt „Daj szansę” w Pile. Szkolną delegację powitała pani opiekun schroniska, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji i przybliżyła uczniom problematykę bezdomnych psiaków. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta nie są zabawkami, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji nimi. Uczuliła nas, że posiadanie psa czy kota, to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek. Miłym przeżyciem był dla nas spacer z pieskami, które na co dzień pozbawione są takiej przyjemności jak przechadzka ze swoją panią/panem, a także głaskanie kotków i innych zwierząt hodowlanych, upominających się o odrobinę uwagi. W miesiącu wrześniu i  październiku Pani Marta Szott przeprowadziła zbiórkę pieniędzy, karmy i  kocy na rzecz podopiecznych schroniska. Dzięki wielkim sercom uczniów i pracowników naszej szkoły zebraliśmy wiele potrzebnych artykułów oraz  240 zł za które kupiliśmy suchą karmę.

Organizatorkami wycieczki były panie Marta Szott i Anna Jabłońska.


Opracowała : Marta Szott

Alicja

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w WałczuMiła, dobrze biega, śmieszna, pomocna.

Aleksandra

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu Sympatyczna, zawsze pomocna, daje dobre rady.

Oliwia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu Zawsze pozytywnie nastawiona.

Cezary

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu Bardzo dobry przyjaciel, godny zaufania, zabawny.

Kacper

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu Dobry przyjaciel, zabawny, daje dobre rady, pracowity.