Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

UKS Libero w finałach

MŁODZICZKI UKS LIBERO WAŁCZ

W FINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI

i w elicie 8 najlepszych drużyn w kraju

Drużyna młodziczek UKS Libero rozegrała na swojej hali w Gimnazjum nr 1 w Wałczu turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski. W sobotę dziewczyny zmierzyły się najpierw z MKS MOS Wieliczka. W pierwszym secie dominowały wieliczanki, choć w końcówce zawodniczki z Wałcza doprowadziły do stanu 23:24, by ulec 25:23. Drugi set od początku wygrywały zawodniczki Libero, ale w końcówce popełniły trzy błędy i przegrały cały mecz 0:2 ( 23:25). Cały mecz stał na bardzo wysokim poziomie i był pełen długich akcji w ataku i obronie. Pomimo przegranej, trenerka Krystyna Filipiak była bardzo zadowolona z postawy zespołu, który walczył do końca z dużym zaangażowaniem i sercem.

W drugim meczu wałeckie siatkarki pokonały 2: 0 drużynę z Wodzisławia śląskiego, otwierając sobie drogę do awansu. W dwóch pozostałych meczach Wieliczka pokonała 2:0 Rosario Lubowidz i Lubowidz pokonał 2:1 Wodzisław śl.

W niedzielę w pierwszym meczu Wieliczka pokonała 2:0 Wodzisław, zapewniając sobie I m w turnieju.

Zawodniczki UKS Libero Wałcz i Rosario Lubowidz walczyły o II m i awans. Przez niemal cały pierwszy set prowadzenie utrzymywał zespół gości, ale wałczanki doprowadziły do wyrównania 23:23 i wygrały 25:23.

Drugi set należał już do naszych dziewczyn, które prowadziły 8:1, następnie zremisowały 10:10, objęły prowadzenie 14:11 i wygrały pewnie drugiego seta 25:19.

Atmosfera w hali była niezwykle gorąca i emocjonująca. Toczyła się zacięta walka na boisku oraz fantastyczna rywalizacja między licznie zgromadzonymi na trybunach kibicami z Wałcza i grupie rodziców z Lubowidza, którzy z ogromnym zaangażowaniem dopingowali swoim drużynom. Widowisko było bardzo pasjonujące i na wysokim poziomie siatkarskim. Wałczanki wraz z kibicami wywalczyły upragniony i pierwszy w historii awans w kategorii młodzieżowej do Finału Mistrzostw Polski. Znalazły się tym samym w gronie ośmiu najlepszych drużyn w kraju.

Skład drużyny:

S.O.S. G1 Wałcz - Marcinkiewicz Aleksandra - kapitan, Ciszewska Zuzanna, Koszykowska Natalia, Stróżyk Karolina, Kibitlewska Natalia, Nowak Aleksandra, Piszcz Martyna, Janicka Martyna, Pastusiak Wiktoria, SP 4 Wałcz - Orelik Wiktoria, Orelik Dominika i Honczaruk Natalia. Trenerami drużyny są: Krystyna Filipiak i Mariusz Marcinkiewicz.

Warto przypomnieć, że w mini siatkówce wałczanki wywalczyły już trzykrotnie Mistrzostwo Polski w trójkach i czwórkach dziewcząt oraz trzykrotnie uczestniczyły w ogólnopolskiej gimnazjadzie piłki siatkowej dziewcząt.

Turniej Finałowy o Mistrzostwo Polski odbędzie się w dniach 17-19.05.2013 r. w Człuchowie. Mamy więc jeszcze trochę czasu, aby jeszcze lepiej przygotować się do gry i godnie reprezentować naszą szkołę, miasto i województwo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu, którzy w nas wierzą, wspierają na co dzień i mobilizują w trudnych chwilach.

Tekst: Krystyna Filipiak

Drużyna młodziczek UKS Libero rozegrała na swojej hali w Gimnazjum nr 1 w Wałczu turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski. W sobotę dziewczyny zmierzyły się najpierw z MKS MOS Wieliczka. W pierwszym secie dominowały wieliczanki, choć w końcówce zawodniczki z Wałcza doprowadziły do stanu 23:24, by ulec 25:23. Drugi set od początku wygrywały zawodniczki Libero,

UKS Libero w finałach

więcej wstecz