Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Konkurs Wiedzy Leśnej

8 maja 2013 roku w Nowej Szwecji odbył się
XII Międzyszkolny Konkurs  Wiedzy Leśnej organizowany przez Nadleśnictwo Płytnica.


    Celem tego konkursu jest popularyzacja wśród dzieci wiedzy o lesie i pracy leśników. Biorą w nim udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych z Wałcza i okolic, w których najpierw odbywają się eliminacje szkolne.


    W naszej szkole odbyły się one 22 kwietnia. Przystąpiło do nich 23 uczniów klas V i VI. Laureatki etapu szkolnego - Michalina Gruchała z klasy V c oraz Aleksandra Mliczek i Julia Jabłońska z klasy VI a reprezentowały szkołę w konkursie międzyszkolnym.


     Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dużą wiedzą pozaszkolną. Najpierw rozwiązywali test sprawdzający ich wiadomości dotyczące ekosystemów leśnych i żyjących w nich organizmów. Później sprawdzano ich umiejętności praktyczne – rozpoznawanie gatunków drzew na podstawie sadzonek, rozpoznawanie poroży zwierząt oraz znajomość narzędzi używanych przez leśników.


     Uczennice naszej szkoły poradziły sobie znakomicie i zasłużyły na gratulacje. Michasia bezbłędnie rozpoznała poroża, Ola okazała się znawczynią narzędzi leśnych. Największy sukces odniosła Julka – w ostatecznej klasyfikacji zajęła I miejsce!


Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i cenne nagrody książkowe. Następnie, zgodnie z tradycją konkursu, posadzili młode drzewka przy siedzibie nadleśnictwa. Konkurs zakończyło wspólne ognisko.


                                             

                                                              Opiekun uczniów – Barbara Kacprzak.

Tekst: Barbara Kacprzak

8 maja 2013 roku w Nowej Szwecji odbył się
XII Międzyszkolny Konkurs  Wiedzy Leśnej organizowany przez Nadleśnictwo Płytnica.


    Celem tego konkursu jest popularyzacja wśród dzieci wiedzy o lesie i pracy leśników. Biorą w nim udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych z Wałcza i okolic, w których najpierw odbywają się …

Konkurs Wiedzy Leśnej

wstecz