Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

III Szkolny Festyn Integracyjny

III SZKOLNY FESTYN INTEGRACYJNY „Baw się razem z nami”
w Zespole Szkół Miejskich nr1 na Dolnym Mieście

        25 maja deszcz nas nie wystraszył. W błyskawicznym tempie scena powstała w hali sportowej, tuż za sceną tor przeszkód, obok stoisko strzałów do bramki, po przeciwnej stronie miejsce na konkursy sportowe.

    Wszystkie korytarze na parterze tętniły życiem. Stoisko obok stoiska. Było tłoczno, ale miło. Byliśmy wszyscy razem, blisko siebie: uczniowie, rodzice, nauczyciele, przyjaciele, co miało swój urok i plusy.

 Na scenie pojawiło się wielu wspaniałych artystów. Festyn rozpoczęły tanecznie cheerleaderki  z klasy II b i III b. Występowali laureaci szkolnego MINI PLAYBACK SHOW. Dzieci z koła teatralnego ,,Piąteczka” zatańczyły ZUMBĘ, do której włączyło się wiele osób. Mieliśmy okazję wysłuchać wiele utworów w wykonaniu członków zespołu wokalnego i wielu innych uczniów z  naszej szkoły.

Po raz pierwszy na scenie wystąpili aktorzy – rodzice wraz z dziećmi z teatru „Same Gwiazdy” wystawiając sztuki pt: „Kaczka Dziwaczka”, „Dwie Myszki”.

Michał Koczenasz razem z mamą zaśpiewał piosenkę  „Chodź, pomaluj mój świat”.

Harcerze i zuchy zaprezentowali się w piosenkach:  ,,Budujemy łódź”, „Plastelina”, „Bieszczadzkie Reggae”.

Miłą niespodzianką było wręczenie pani dyrektor Jadwidze Kontowicz – Łuszczyk „Brązowej Odznaki  Przyjaciela Harcerstwa”, przyznanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Ziemi Wałeckiej.

Liczną publiczność przyciągnął pod scenę pokaz DOGFRISBIE, który poprowadziła Alicja Andrukajtis z kl. I D gimnazjum. Mieliśmy okazję poznać jej trenerskie zdolności.

Rodzice z klasy III A przekazali dla szkoły strój maskotki szkolnej – SOWY OLIMPIJKI, której byli pomysłodawcami i wykonawcami.

 Odbyła się również licytacja latawca wykonanego na festynie.

Koło teatralne UTOPIA wystawiło krótki spektakl „Śpiąca Królewna” wg. Mrożka.

Korytarz na parterze tętnił życiem i kusił niesamowitymi zapachami. Rozstawione były różne stoiska obsługiwane przez uczniów, rodziców, nauczycieli i zaprzyjaźnione osoby ze Szkoły Językowej A+ i Galerii pod Aniołami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska kulinarne i cukiernicze. Każdy mógł posmakować wypieków naszych rodziców: gofrów, popcornu, prażynek, potraw z różnych stron świata, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, grochówki, bigosu, specjałów z grilla. Serwowano także kawę, herbatę, soki i lemoniadę. O godz. 11.00 ,,wjechała” do szkoły grochówka od Powiatu Wałeckiego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Jak co roku nie zabrakło LOTERII FANTOWEJ, gdzie wszyscy mogli spróbować szczęścia – każdy los krył w sobie niespodziankę.

Na stoiskach artystycznych lepiono różne figurki z masy solnej i z gliny. Dzieci mogły samodzielnie wykonać kwiatki ze szmatek, z papieru techniką ORIGAMI, kartki z kwiatami, korale z makaronu dla Mam z okazji ich święta. Można było również kupić ozdobne kolorowe pudełka na prezent.

Najmłodsi mogli pokolorować KUBUSIOWE OBRAZKI. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska upiększania twarzy kolorowymi malunkami. Kolejnymi atrakcjami były gry planszowe, konkursy językowe, „Koło Fortuny”, „Wędka Szczęścia”, zwierzaki balonowe, budowa latawca, ręcznie wykonywana biżuteria oraz stoisko promocyjne „ Jeżdżę z głową”, oraz Stowarzyszenia Razem dla Zwierząt.

Mali i duzi mogli wykazać się sprawnością fizyczną podczas konkurencji sportowych i na torze przeszkód, które odbywały się tuż za sceną w czasie trwania festynu. Każdy miał możliwość oddania strzału do bramki. Najlepsi strzelcy otrzymali nagrody.

 Na korytarzu szkolnym można było spotkać Kangura ze Szkoły Językowej A+ oraz policyjnego Sierżanta Bródkę.

Mimo deszczowej pogody przybyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie, mieszkańcy miasta, którzy aktywnie włączyli się do wspólnej zabawy.

Oficjalnie rozpoczęcie festynu ogłosiła pani dyrektor Jadwiga Kontowicz - Łuszczyk. Prowadziły go panie Małgorzata Gałas i Mariola Płotka. Nagłośnieniem zajął się pan Marek Lechojda, wykonaniem zdjęć - pan Krzysztof Królak.

50% pozyskanych pieniędzy z festynu zostaje na potrzeby klas, natomiast drugie 50 % przekazujemy do Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz ludziom dobrego serca za pomoc oraz wsparcie w organizacji
III SZKOLNEGO FESTYNU INTEGRACYJNEGO „Baw się razem z nami”.


Tekst: Mariola Płotka

III SZKOLNY FESTYN INTEGRACYJNY
„Baw się razem z nami”
w Zespole Szkół Miejskich nr1 na Dolnym Mieście

        25 maja deszcz nas nie wystraszył. W błyskawicznym tempie scena powstała w hali sportowej, tuż za sceną tor przeszkód, obok stoisko strzałów do bramki, po przeciwnej stronie miejsce na konkursy sportowe. …

III Festyn Integracyjny

wstecz