Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Wycieczka na wystawę

Wycieczka koła fotograficznego razem z opiekunem panem Krzysztofem Królakiem do Muzeum Ziemi Wałeckiej. Czy było warto pójść  żeby zobaczyć najlepsze zdjęcia lotnicze fotografa, którego prace zachwycają różnorodnością i artystycznym podejściem entuzjastów lotnictwa w Polsce i za granicą? Okazało się że tak!!!!

Wystawa fotografii lotniczej  -Odloty hesji 2 -  to wspaniale podana,   reprezentacja najlepszych zdjęć lotniczych Sławka hesji Krajniewskiego. Fotografa, którego prace zachwycają różnorodnością i artystycznym podejściem. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały w bazach Polskich Sił Powietrznych oraz na pokazach lotniczych w Europie i w USA w latach 2010 – 2012. Wszystkie co zaskakujące  zostały wykonane  z ziemi. Lotnictwo i fotografia  to dwie pasje autora  od wczesnego dzieciństwa. Jego fotografie to nie tylko dokumentalno-techniczna archiwizacja lotnictwa. Autor za ich pomocą opowiada ciekawe historie, oddaje niepowtarzalny klimat, pokazuje to, co w lotnictwie najważniejsze – jego dynamikę i piękno! Dzięki wyjątkowemu podejściu autora do fotografii lotniczej, „Odloty hesji 2” to wystawa, która z pewnością zachwyci nie tylko miłośników lotnictwa!

A sam autor - Sławek Krajniewski?  wielu osobom znany jest właśnie  jako „hesja”, Przygodę z fotografią rozpoczął od późnych lat 70-tych. Wraz z zakupem pierwszej lustrzanki Nikona rozpoczął się jego związek z tą japońską marką. Do listopada 2009 roku hesja pełnił funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Nikon Klub Polska. Jest pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action. W 2012 roku został laureatem ogólnopolskiego plebiscytu Lotnicze Orły 2011 w kategorii fotograf lotniczy.
Równolegle z pasją fotograficzną pojawiła się w jego  życiu miłość do lotnictwa. Wszystko zaczęło się w klimacie lektury „Dywizjonu 303” i huku dopalaczy latających nad jego miejscowością samolotów Su-7. Pasja nie zakończyła się na popularnej u małych chłopców chęci zostania pilotem. Rozwijała się. Skończył Wojskową Akademię Techniczną na kierunku lotniczym i pracuje w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie czyli w samym centrum polskiej wojskowej myśli lotniczej. Mimo pracy w poważnej instytucji oraz czterdziestu lat, pozostała w nim ta sama dziecięca fascynacja lotnictwem. Gratulujemy!!!! I czekamy na więcej!!!!

Tekst: Martyna Gałas

wstecz