Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Jak moje miasto jeździ bezpiecznie

To tytuł prezentacji multimedialnej programu edukacyjnego ,,Jeżdżę z głową”, którą mieli wykonać uczniowie w pięcioosobowych grupach. Najlepszą prezentację przesłano w ramach konkursu na stronę organizatora programu. Inne będą pokazane na spotkaniu z uczniami klas młodszych.

Kolejnym krokiem realizacji projektu było zbieranie podpisów pod deklaracją. Uczestnicy programu edukacyjnego ,,Jeżdżę z głową”, zaopatrzeni w deklaracje pod tym samym tytułem, namawiali mieszkańców do rozważnej jazdy, z zachowaniem wzajemnego szacunku, rozwagi, opanowania i odpowiedzialności za życie swoje i innych.

           Złożonym podpisem różni uczestnicy ruchu drogowego (rowerzyści, kierowcy samochodów, motocykliści, piesi), oświadczyli, że akceptują ww. zasady.

Najwięcej deklaracji zostało podpisanych na Szkolnym Festynie Integracyjnym,, Baw się razem z nami” na stoisku zorganizowanym przez uczestników i opiekunów programu. Dołączyła również do nas p. Sylwia Delikat , która wsparła nas swoim zaangażowaniem podczas zbierania podpisów.  Do wielkich, czyli do tych, którzy podpisali deklarację, dołączyli m.in. dyrektor Zakładu Oświatowego p. Andrzej Wiśniewski, dyrektor ZSM nr 1

 p. Jadwiga Kontowicz-Łuszczyk i wicedyrektor p. Violetta Kamińska.

Na stoisku została zaprezentowana mapa problemów drogowych w Wałczu, a także wyniki ankiet Eksperta Ruchu Drogowego. Wiele osób, odwiedzających nasze stoisko, zadawało pytania dotyczące nowych przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy programu udzielali fachowych  odpowiedzi i porad, rozdawali ulotki, naklejki na samochód, odblaski i inne gadżety,

         Wałczanie, podpisujący deklarację ,,Jeżdżę z głową”, życzliwie potraktowali młodzież gimnazjum  i uznali, że akcja jest potrzebna.
           Nauczyciele naszej szkoły również poparli akcję i chętnie składali podpisy.

Tekst: Irena Prus

To tytuł prezentacji multimedialnej programu edukacyjnego ,,Jeżdżę z głową”, którą mieli wykonać uczniowie w pięcioosobowych grupach. Najlepszą prezentację przesłano w ramach konkursu na stronę organizatora programu. Inne będą pokazane na spotkaniu z uczniami klas młodszych….

Jak moje miasto

wstecz