Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

XV Festiwal Młodzieży Euroregionu POMERANIA

Festiwal młodości i radości już za nami, zgromadził blisko 1000- osobową grupę młodzieży z Polski i Niemiec. Wśród uczestników nie zabrakło uczennic z  naszej szkoły. Grupa dziewcząt z zespołu NA PIATKĘ (Laureatki  Powiatowych konfrontacji Tanecznych)  swoja przygodę z festiwalem rozpoczęła udziałem w  kolorowym pochodzie  ulicami miasta Wałcz. Wszyscy spotkali się przed sceną na placu przy WCK. Tam odbyło się oficjalne otwarcie Festiwalu. Nasze tancerki z wdziękiem zaprezentowały się na scenie. Godnie reprezentowały  województwo zachodniopomorskie , a szczególnie Wałcz i naszą szkołę. Pierwszy dzień zakończyliśmy wspaniała  ucztą na trawie – pierogi takie, że  palce lizać.

Drugi dzień spędziłyśmy razem z gośćmi z Niemiec  w Człopie na warsztatach tanecznych. Dziewczyny razem z opiekunkami oddały się pasji tańca. Hip-hop,  zumba.  Ale podczas warsztatów z break-dance przeszły same siebie. Instruktor był zachwycony i zaprosił je do wspólnego zdęcia. Od 16.00 bawiłyśmy się na imprezie festynowej.

   XV FESTIWAL MŁODZIEŻY EUROREGIONU POMERANIA  zakończył się w niedzielę w Wałczu. Dziewczynki z zespołu NA PIĄTKĘ,  choć zmęczone mówiły, że chcą tu wrócić i  pokazały na scenie rezultaty udziału w warsztatach.

 

Opiekunki zespołu dziękują  za wspólnie przeżyte chwile. Dziewczyny byłyście wspaniałe!!!!!

Tekst: Małgorzata Gałas

Festiwal młodości i radości już za nami, zgromadził blisko 1000- osobową grupę młodzieży z Polski i Niemiec. Wśród uczestników nie zabrakło uczennic z  naszej szkoły. Grupa dziewcząt z zespołu NA PIATKĘ (Laureatki  Powiatowych konfrontacji Tanecznych)  swoja przygodę z festiwalem rozpoczęła udziałem w  kolorowym pochodzie  ulicami miasta Wałcz. Wszyscy …

Pomerania

wstecz