Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Tutaj jeździmy z głową

 Pod takim hasłem dnia 13 września 2013r. odbył się marsz promujący bezpieczne zachowania wszystkich użytkowników dróg. Wzięli w nim udział nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum. W tym celu przygotowali plakaty, na których widniały hasła: ,,Razem bezpiecznie”, ,,Odpowiedzialność, rozwaga i szacunek na drodze”, itp. Pomagali im w tym nauczyciele pani Urszula Kraczkowska i Wojciech Kułaga.

Przed wymarszem, na dziedzińcu szkoły, uczennice gimnazjum przywitały gości, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wałczu i dyrekcję szkoły, a także zaprezentowały cel programu ,,Jeżdżę z głową”, którego organizatorem jest Fundacja BGŻ. Jednym z zadań programu było przeprowadzenie ankiety wśród dorosłych mieszkańców Wałcza. Respondenci, między innymi mieli wskazać niebezpieczne miejsca dla ruchu drogowego w Wałczu. Okazało się, że jest wiele takich miejsc. Trzy najbardziej niebezpieczne, podczas przemarszu, oznaczyliśmy winderami. Najpierw przeszliśmy przez osiedle Dolne Miasto do ulicy 12 lutego, potem aleją Zdobywców Wału Pomorskiego koło kościoła św. Mikołaja aż do sklepu Pepco. Tam na skrzyżowaniu ulicy Kościuszkowców i ulicy Kilińszczaków ustawiliśmy pierwszy winder. W trakcie przemarszu młodzież rozdawała przechodniom ulotki programu ,,Jeżdżę z głową”. Następnie ulicą Kilińszczaków dotarliśmy do ulicy Bydgoskiej. Koło Spółdzielni Mieszkaniowej zostawiliśmy drugi winder. Przejście koło kina Tęczy, według ankietowanych, jest niebezpieczne, gdyż jest to droga krajowa, panuje tam duży ruch. Jeżdżą ciężkie samochody.  W godzinach szczytu tworzą się korki. Pieszy powinien szczególnie uważać za nim wkroczy na przejście. Potem ulicą Tadeusza Kościuszki przeszliśmy w okolice hotelu Biały Domek. Na skrzyżowaniu ulic 1000-lecia i Kościuszki oznaczyliśmy winderem kolejne niebezpieczne miejsce dla ruchu drogowego. Ulica Królowej Jadwigi też została wskazana, jako miejsce niebezpieczne, ze względu na wąskie chodniki. Przeszliśmy nią na plac koło WCK, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie marszu. Podczas całego przemarszu ruchem kierowali i eskortowali młodzież funkcjonariusze Policji w Wałczu, za co bardzo im dziękujemy. Przechodnie okazywali zainteresowanie i z aprobatą obserwowali poczynania młodzieży. Gimnazjaliści z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w realizacji programu ,, Jeżdżę z głową” pod kierunkiem pań: Ireny Prus, Zofii Zbierskiej, a także Sylwii Delikat.

Tekst: Irena Prus

 Pod takim hasłem dnia 13 września 2013r. odbył się marsz promujący bezpieczne zachowania wszystkich użytkowników dróg. Wzięli w nim udział nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum. W tym celu przygotowali plakaty, na których widniały hasła: ,,Razem bezpiecznie”, ,,Odpowiedzialność, rozwaga i szacunek na drodze”, itp. Pomagali im w tym …

Tutaj jeździmy z głową