Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Wycieczka do Nowej Szwecji

Przyroda bez człowieka może żyć, ale człowiek bez przyrody zginie.

Zgodnie z tą maksymą dnia 16 października 2013r uczniowie z klas IIb i IIc szkoły podstawowej pojechali do lasu w Nowej Szwecji, aby  podziwiać piękną, polską złotą jesień. Z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści pana leśniczego Wojciecha Sachy o drzewach, grzybach i zwierzętach leśnych. Największą atrakcją okazała się prezentacja sprzętu do zlokalizowania i gaszenia niewielkich pożarów w lesie.

Potem każde dziecko wybrało sobie drzewo i dokonało wnikliwej obserwacji oraz badania swojego okazu. Następnie wypełnili kartę młodego badacza przyrody. Chętnie również sprawdzali właściwości drewna na dendrofonie.

Po tych zmaganiach przyszedł czas na zasłużony posiłek przy ognisku w postaci smacznych kiełbasek.

Prawda to oczywista, że rozwój dziecka w kontakcie z przyrodą przynosi wartości nie dające się wytworzyć w żaden inny sposób.

Tekst: Beata Górska


Przyroda bez człowieka może żyć, ale człowiek bez przyrody zginie.

Zgodnie z tą maksymą dnia 16 października 2013r uczniowie z klas IIb i IIc szkoły podstawowej pojechali do lasu w Nowej Szwecji, aby  podziwiać piękną, polską złotą jesień. Z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści pana leśniczego Wojciecha Sachy o drzewach, grzybach i zwierzętach leśnych. …

Wycieczka do Nowej Szwecji

wstecz