Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Plener fotograficzny

    12 października członkowie Szkolnego Koła Fotograficznego o świcie wyjechali na plener fotograficzny do stadniny koni w Kołatniku. Kołatnik, miejscowość, a raczej odludzie koło Wałcza, gdzie gęstość występowania padalców na drogach jest większa niż liczba przejeżdżających tam samochodów. Plener nie zapowiadał się fascynująco, zważywszy na powszechne odczucie, że jest on przedłużeniem odchodzącej nocy. Mieliśmy fotografować. Trochę abstrakcyjne pojęcie dla wyrwanych z sobotniego snu. Jednak wszystko zmieniło się w różowym świcie.

 Zaczęliśmy od kilku ujęć na miejscu zbiórki, potem promenada i spotkanie z oczekującą nas Pauliną, zmarzniętą i przywołującą Słońce na ulicy Wroniej. Kołatnik -  czas, by zrzucić odblaskowe kamizelki i szukać zasad trójopodziału i właściwej ekspozycji. Co ciekawe nie budziliśmy przerażenia wśród mieszkańców, a raczej małe zainteresowanie i to rzadko, może dlatego, że mieszkańcy niezbyt często wychodzili poza własne domy. Próba długiego czasu na rzece i umówione konie. Koni jak na lekarstwo o tej porze, sytuację ratowały zagrodowe zwierzęta. Jednak przeżyliśmy. W lepszym lub gorszym stanie. Praca na świeżym powietrzu wyczuliła, a przynajmniej próbowała nas wyczulić na kolor i przestrzeń, oczywiście z różnymi rezultatami.

Tekst: Krzysztof Królak

    12 października członkowie Szkolnego Koła Fotograficznego o świcie wyjechali na plener fotograficzny do stadniny koni w Kołatniku. Kołatnik, miejscowość, a raczej odludzie koło Wałcza, gdzie gęstość występowania padalców na drogach jest większa niż liczba przejeżdżających tam samochodów. Plener nie zapowiadał się fascynująco, …

Plener fotograficzny

wstecz