Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Turniej

   W dniach 8-9.11.2013 w Gimnazjum nr 1 w Wałczu odbył sie  Wojewódzki Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych dla dziewcząt I i II klas gimnazjalnych połączony z obchodami Święta Niepodległości.

 

W turnieju uczestniczyły ośrodki siatkarskie z Koszalina, Polic, Szczecina i Wałcza, W pierwszym dniu zawodów  odbyły sie testy sprawności fizycznej i technicznej, a następnie rozpoczął sie turniej w dwóch kategoriach wiekowych, rozgrywany system każdy z każdym. Każda zawodniczka musiała zagrać w meczu przynajmniej jednego seta, gdyż na podstawie prowadzonych analiz wideo i statystyk, dokonywano oceny umiejętności wybranych elementów technicznych w grze.

Najlepszą zawodniczka w skoku w dal z miejsca okazała sie Kibitlewska Natalia - 228 cm w skoku dosiężnym  Martyna Janicka i Alina Brtkowska - 290 cm.

W testach technicznych aż 9 dziewcząt otrzymało max ilość punktów ( 6 na 6 możliwych).

 

W każdym województwie w całym kraju odbywają sie takie turnieje, których celem było wyłonienie reprezentacji województwa  klas 1 i 2 dów 4 turnieje regionalnych. W naszym makroregionie turniej odbędzie sie w dniach 29.11-1.12.b.r. w Człuchowie.  Z turnieju regionalnego zostanie wyłoniona12- osobowa reprezentacja regionu na turniej ogólnopolski.

 

Podczas całego turnieju każda siatkarka zdobywała punkty rankingowe. Lista 12 powołanych zawodniczek ( spośród 80 dziewcząt) do reprezentacji zostanie ogłoszona w ciągu tygodnia, po dokonaniu oceny przez koordynatora wojewódzkiego. Liczymy, że z naszego ośrodka zostanie powołanych przynajmniej kilka wyróżniających się zawodniczek.

 

Dziewczęta z Wałcza  bardzo dobrze wypadły w testach, a w turnieju zajęły 2 m w klasach drugich oraz 3 m w klasach pierwszych. W meczu o pierwsze miejsce drugoklasistki prowadziły w secie 24:21, ale niestety po własnych błędach uległy przeciwniczkom 26:24. W drugim secie Szczecinianki zdecydowanie wygrały, choć wzmocnione były dwiema zawodniczkami z pierwszego składu (nie miały kompletu zawodniczek).

 Drużyna z klasy występowała w zawodach poraz pierwszy w swojej krótkiej historii. Niektóre dziewczynki rozpoczęły przygodę z siatkówką dopiero od wrześnią tego roku.

 

Organizacją turnieju zajmowała sie Krystyna Filipiak i Mariusz Marcinkiewicz we współpracy z koordynatorem wojewódzkim S.O.S.- ów. Turniejowi patronował Polski Związek Piłki Siatkowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki Nagrody w postaci pucharów ufundowała Gmina Miejska Wałcz a dekoracji uczestników dokonała Pani Dyrektor Jadwiga Kontowicz-Łuszczyk wraz z koordynatorem woj. S.O.S. Janem Staniuchą.


Tekst: Krystyna Filipiak   zdjęcia: Krzysztof Królak

     W dniach 8-9.11.2013 w Gimnazjum nr 1 w Wałczu odbył sie  Wojewódzki Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych dla dziewcząt I i II klas gimnazjalnych połączony z obchodami Święta Niepodle-głości.    W turnieju uczestniczyły ośrodki siatkarskie z Koszalina, Polic, Szczecina i Wałcza, ...

  

wstecz