Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

20 Lat minęło ..

NIESPODZIANKA DLA RODZICÓW 2014

„20 lat minęło... ”.


   Tradycją naszej szkoły jest organizacja koncertu NIESPODZIANKA DLA RODZICÓW. Odbyła się ona po raz siódmy podczas wywiadówki semestralnej w szkole podstawowej i w gimnazjum. W tym roku szkoła przeżyła piękny dzień - Jubileusz 20 - lecia.

 Gościliśmy byłych dyrektorów tej placówki, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, przedstawicieli władz miasta, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, przedstawicieli duchowieństwa, służb mundurowych oraz dyrektorów wałeckich instytucji.

  20 lat to nie jest wiele, ale w tym czasie naszą szkołę opuściło blisko 3000 absolwentów, niejednokrotnie mądrych, nieprzeciętnych i inteligentnych ludzi. Laureatów wielu konkursów i zawodów sportowych. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

 W ciągu 20 lat funkcjonowania placówki, do chwili obecnej, stworzyliśmy dużą społeczność. Nie wszyscy mogli być z nami podczas uroczystości fizycznie, ale na zawsze pozostaną w naszych wspomnieniach.

 Oddaliśmy cześć przeszłości szkoły, której uczniowie są spadkobiercami olimpijskich ideałów i na niwie edukacji odnosili i nadal odnoszą swoje małe zwycięstwa. Dla niektórych porównywalne ze zwycięstwem polskich olimpijczyków. Koncert dedykowaliśmy wszystkim, którzy oddali tej placówce część swojego serca.

  Przygotowania do realizacji tej imprezy rozpoczęły się już w październiku. Dzieciaki w szkole oprócz nauki uczęszczają na różne zajęcia pozalekcyjne, gdzie rozwijają swoje talenty i zainteresowania. Koncert był prezentacją ich umiejętności artystycznych, sportowych, językowych, teatralnych i wielu innych. Był tradycyjnym podziękowaniem dla rodziców za ich codzienny trud, wsparcie i miłość jaką mają dla swoich pociech.. Zgromadzeni na sali rodzice wraz z szanownymi gośćmi byli oczarowani występami. Okazuje się, że możliwości uczniów naszej szkoły i nauczycieli są nieograniczone. Reakcja publiczności udowodniła, że trud włożony w rozwój pasji dzieci nie idzie na marne. Uczniowie tradycyjnie prezentując wspaniałe show, zadziwili różnorodnością form, inteligentnym humorem, ale i chwilami wzruszenia. Widownia wypełniła sale po brzegi.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego dnia.


Wszystkim wykonawcom życzymy wytrwałości i entuzjazmu w dalszym rozwijaniu swoich talentów. Rodzicom gratulujemy tak zdolnych dzieci i dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

 Za 5 lat "srebrne wesele", 25-lecie. Wyrażamy nadzieję, że doczekamy go w dobrej kondycji. Tego sobie i wszystkim naszym przyjaciołom życzymy.

Przyjmijcie państwo podziękowania od całej społeczności szkolnej

za okazane serce i dobrą wolę.


Tekst: Małgorzata Gałas    zdjęcia: Krzysztof Królak

  

wstecz

zdjęcia: Jerzy Olechnowicz

Za kulisami ...