Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Halowe Mistrzostwa Województwa LA

  07. 02. 2014r w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce. Wałcz w Mistrzostwach reprezentowało dwanaścioro zawodników (dziesięcioro uczniów Gimnazjum nr 1 i dwoje absolwentów). Wszyscy godnie i z pełnym zaangażowaniem walczyli o medale.

Złoty medal i tytuł Mistrza Województwa w kat. juniora, w biegu na 60m zdobył Nasz absolwent Jacek Pszczółkowski, Srebrny medal i tytuł vicde mistrza w skoku wzwyż (kat. młodzik) zdobył uczeń kl. IIb Karol Podsiadło, uczeń ten wygrał finał C w biegu na 60m i ostatecznie zajął 7 miejsce na tym dystansie. Brązowy medal w biegu na 60m przez płotki zdobyła Nasza absolwentka Natalia Karabasz.

Ponadto 4 miejsce w skoku wzwyż wywalczyła uczennica kl. IIIa Natalia Węglewska, również osiągnęła bardzo wartościowy rezultat w biegu na 60m. W kategorii juniora młodszego w skoku wzwyż reprezentowali nas uczniowie kl. IIIa Krzysztof Sasiński i Kacper Szulc, którzy zdobyli miejsca 10 i 11. W biegu na 60m juniorek młodszych wystąpiła również kolejna uczennica kl, IIIa Julita Wiśniewska. 


W zawodach rangi Mistrzostw Województwa z powodzeniem zadebiutowali uczniowie kl. Ib: Adriana Raźna, Paulina Pawłowska, Jolanta Szczepaniec i Dominika Gregorowicz, Mateusz Buczek   oraz uczennica kl. IIb Julia Jabłońska, która pokazała, że ma  duży potencjał właśnie w biegach sprinterskich. 


Opiekunami byli Anna Kszak - Krzyżanowska i trener KL Wałcz Marek Diwyk. Zawody bardzo udane!!!!!


Tekst: Anna Kszak Krzyżanowska

  

  

wstecz