Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

1 Turniej Finałowy

  W dniach 1-2.02.2014 w hali Gimnazjum nr 1 w Wałczu odbył się I Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa Młodziczek.


Cztery najlepsze zespoły, wyłonione w rundzie eliminacyjnej i dwóch półfinałach, rywalizują o  mistrzostwo województwa w dwóch turniejach finałowych. Suma punktów zdobytych w dwóch turniejach zdecyduje o wyłonieniu zwycięzców.

W pierwszym z nich zdecydowane zwycięstwo odniosły wałczanki, które pokonały na własnym parkiecie wszystkie drużyny i zdobyły maksymalna  liczbę punktów ( 6 ). Pozostałe zespoły uzyskały  po jednym zwycięstwie  i  po dwie porażki. Zdobyły zatem po 4 punkty. Setami drugie miejsce zajął zespół z Polic, trzecie Barnim Goleniów a czwarte OPP Kołobrzeg.

Najwięcej problemów wałecki zespół miał z Policami. W pierwszym secie, z powodu braku koncentracji i własnych błędów w zagrywce i przyjęciu, musiał uznać zwycięstwo przeciwnika. W drugim lepiej funkcjonowała zagrywka, przyjęcie i atak,  było mniej błędów własnych i set zakończył się zwycięstwem 25 : 14. W trzecim, podbudowane dobrą grą, podopieczne Krystyny Filipiak i Mariusza Marcinkiewicza pokonały policzanki 15:10.

W drugim turnieju finałowym, który odbędzie się za tydzień w Policach, siatkarki z Wałcza muszą wygrać dwa mecze, aby zdobyć upragnione mistrzostwo. Ale oczywiście będziemy walczyć o komplet punktów.


Jestem bardzo zadowolona z uzyskanych wyników naszego zespołu. Mamy bardzo dobry zespół, który, nieco w zmienionym składzie, zajął w ubiegłym sezonie siódme miejsce w kraju.  W tym sezonie przygotowujemy się bardzo solidnie i marzymy o powtórnym uczestnictwie w Finałach Mistrzostw Polski. Droga jest wprawdzie jeszcze daleka, ale  zwycięstwo w województwie umożliwi nam organizację Ćwierćfinałów MP na naszej hali. Mamy jeszcze dużo pracy nad taktyką gry, ale najwięcej wysiłku musimy włożyć w nabywanie umiejętności częstej koncentracji. W siatkówce  o zwycięstwie decyduje charakter i umiejętność koncentracji poszczególnych zawodniczek.  Ważne też jest , aby drużyna potrafiła wykonywać zadania taktyczne w zależności od zmiennych sytuacji w grze. Będziemy nad tym pracować i walczyć z każdym przeciwnikiem.  


Wszystkie zawodniczki zespołu młodziczek są uczennicami Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, funkcjonującego w Gimnazjum nr 1 w Wałczu: Janicka Martna, Piszcz Martyna, Nowak Aleksandra, Pastusiak Wiktoria, Orelik Wiktoria, Kulata Natalia, Paszkowska Katarzyna i Witoś Julia , Stróżyk Karolina i Kibitlewska Natalia , Bartkowska Alina oraz  Szperlak Zuzanna.Tekst: Krystyna Filipiak

  W dniach 1-2.02.2014 w hali Gimnazjum nr 1 w Wałczu odbył się I Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa Młodziczek.  

wstecz