Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

UKS Libero obronił tytuł

  Młodziczki UKS Libero obroniły tytuł

Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego –

drugi rok z rzędu zdobyły złote medale.


W drugim turnieju siatkarki z Wałcza musiały wygrać dwa mecze, aby obronić tytuł mistrzyń. Na drugi turniej pojechały jednak w osłabieniu, gdyż podstawowa rozgrywająca Wiktoria Orelik rozchorowała się i nie mogła uczestniczyć w rozgrywkach. Zespół musiał dokonać zmian w ustawieniu na poszczególnych pozycjach, a rolę rozgrywającej przejęła przyjmująca - Martyna Piszcz. Wałczanki zrealizowały założenia i wygrały dwa pierwsze spotkania z OPP Kołobrzeg i Barnimem Goleniów. W trzecim meczu lepsze okazały się tym razem Policzanki i pokonały nasz zespół 2:1.

Trzeba zaznaczyć, że nasz zespół od półfinałów wojewódzkich nie zagrał żadnego meczu w kompletnym składzie. Dotknęły nas dwie kontuzje oraz choroby. Mimo wszystko zawodniczki wykonały założone  zadania w 100 %:

1. zdobyły mistrzostwo w kategorii młodziczek,

2. wygrały dwa ostatnie mecze eliminacyjne kadetek z OPP Kołobrzeg 3:0 i z Osiemnastką Szczecin 3:1, zajmując 3 miejsce w rundzie eliminacyjnej. Uzyskały tym samym awans do finałów wojewódzkich w kategorii juniorek młodszych.

Skład zespołu młodziczek: Kapitan - Natalia Kibitlewska, Karolina Stróżyk, Piszcz Martyna, Janicka Martyna, Szperlak Zuzanna, Nowak Aleksandra, Pastusiak Wiktoria, Bartkowska Alina, Paszkowska Katarzyna, Orelik Wiktoria, Kuleta Natalia i Witoś Julia. Trenerzy: Krystyna Filipiak i Mariusz Marcinkiewicz.

W drugim tygodniu ferii wałeckie siatkarki będą przygotowywały się podczas obozu dochodzeniowego w Gimnazjum nr 1 w Wałczu do finałów kadetek, które odbędą się w dniach 8 - 9 marca w Goleniowie oraz w dalszym ciągu do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek, które odbędą się w hali na Dolnym Mieście w dniach 15-16.03. b.r.  Do Wałcza przyjedzie pięć zespołów  z pięciu województw, aby wyłonić dwie drużyny do półfinałów.Tekst: Krystyna Filipiak

  Młodziczki UKS Libero obroniły tytuł

Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego –

drugi rok z rzędu zdobyły złote medale.


W drugim turnieju siatkarki z Wałcza musiały wygrać dwa mecze, aby obronić tytuł mistrzyń. Na drugi turniej pojechały jednak w osłabieniu, gdyż…

  

wstecz