Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Awans Naszych siatkarek

Awans naszych  siatkarek

do Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek


W dniach 15-16.03.2014 r. w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Wałczu odbył się Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek w piłce siatkowej.

W turnieju startowało sześć drużyn z czterech województw podzielonych na dwie grupy.  W pierwszym dniu zawodów wałeckie siatkarki pokonały dwie drużyny: Volley Lubsko i Energetyk Poznań po 2 :0, uzyskując możliwość gry o awans z drużyną, która zajęła drugie miejsce w grupie B. Tylko zwycięstwo dawało awans do dalszych rozgrywek.

Nasze siatkarki rozpoczęły spotkanie bardzo dobrze i w pierwszym secie  pokonały wysoko (25:10) zespół z MKS Świdnica, grając bardzo mocną kierunkową zagrywką i skutecznym atakiem ze skrzydeł. W drugim secie dobra passa zaczęła dopisywać rywalkom, a wałczanki popełniały liczne  błędy zarówno w zagrywce, przyjęciu,  jak i w ataku. Pod koniec seta jednak się podniosły, ale dwa błędy zdecydowały o zwycięstwie rywalek. W tie breaku, najpierw prowadziły wałczanki, potem świdniczanki, nawet  9:7.  Dalsza już część seta należała do dziewcząt z Libero, które wygrały partię 15 : 10. Widowisko sportowe przebiegało na bardzo wysokim poziomie sportowym i dostarczyło licznie zgromadzonym kibicom wiele emocji i pięknych wrażeń.

Cztery drużyny grały na bardzo wysokim wyrównanym poziomie: Wałcz, Poznań, Turek i Świdnica. Jednak awans mogły uzyskać tylko dwa siatkarskie zespoły. W drugim meczu finałowym Energetyk Poznań pokonał Piątkę Turek 2:0 i również wywalczył awans.

Skład zespołu z Wałcza: Kibitlewska Natalia - kapitan, Stróżyk Karolina, Janicka Martyna,  Piszcz Martyna, Orelik Wiktoria, Szperlak Zuzanna, Nowak Aleksandra, Bartkowska Alina, Paszkowska Katarzyna, Kuleta Natalia, Witoś Julia i Pastusiak Wiktoria. Trenerami są : Krystyna Filipiak i   Mariusz Marcinkiewicz. Wszystkie zawodniczki są uczennicami  1 i 2 klasy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum nr 1 w Wałczu.

Wyniki końcowe:

1 – 2 m    UKS Libero Wałcz i Energetyk Poznań – awans do ½ MP

3 – 4 m    MKS Świdnica i Piątka Turek

5 m          Volley Lubsko

6 m          NTSK Nysa


Tekst:  Krystyna Filipiak   zdjęcia Krzysztof Królak

Awans naszych siatkarek

do Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek


W dniach 15-16.03.2014 r. w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Wałczu odbył się Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek w piłce siatkowej.

W turnieju startowało sześć drużyn z czterech województw podzielonych na dwie grupy.  

  

wstecz