Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Rozgrywki w piłkę ręczną

Już po raz VII  w Hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Wałczu odbył się Piłkarski Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły. Impreza co roku gości uczniów Szkół Podstawowych   z terenu naszego Powiatu. W tym roku były to reprezentacje trzech Wałeckich  Szkół Podstawowych oraz drużyny z Mirosławca, Tuczna i Szwecji. Rywalizacja odbyła się systemem „każdy z każdym”.  Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że najlepszą drużyną została reprezentacja  Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu. Podopieczni Radosława Chilińskiego odnieśli cztery zwycięstwa                         i zanotowali jeden remis. Drugie miejsce zajęła Wałecka „Kornelówka”, a trzecie gospodarze- Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałczu. Na dalszych miejscach uplasowały się SP Tuczno, SP Mirosławiec i SP Szwecja.


Po rozstrzygnięciach drużynowych przyszedł czas nagród indywidualnych, które wręczała Dyrekcja szkoły- pani Violetta Kamińska i  pan Czesław Bacławski. Drużyny otrzymały puchar, a zawodnicy pamiątkowe dyplomy. Miano najlepszego bramkarza przypadło golkiperowi Szkoły Podstawowej  Nr 1-  Maciejowi Tomaszewskiemu. Królem strzelców z siedmioma bramkami został Wojciech Suślik, który odebrał również statuetkę najlepszego zawodnika turnieju.


Podopieczni Artura Pieczyraka wystąpili w składzie: Dawid Skwarna, Bartosz Staszczyk, Dawid Krotoszyński, Michał Łosin, Kevin Skrętowicz, Hubert Michorek, Vincenzo Riccio, Jędrzej Kwaśniewski, Żebrowski Patryk, Tetzlaff Patryk.

Tekst:  Maarek  Skonieczka

Pod hasłem „Wyślij pączka do Afryki”  wolontariusze szkoły podstawowej zorganizowali  finansową pomoc na rzecz misji Braci Mniejszych w Republice Centralnej Afryki. Kapucyni, którzy opiekują się tamtejszą ludnością cywilną skrzywdzoną przez wojnę domową, nieustannie proszą o pomoc. …

  

wstecz

W dniu 13 marca br. chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Wałczu wzięli udział w Regionalnych Zawodach w ramach drugiego etapu Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej chłopców, które odbyły się w hali sportowej ZS w Resku.

. W zawodach wystartowało pięć drużyn z Województwa Zachodniopomorskiego grając między sobą 2x12 minut, zgodnie z przepisami PZPR.

Podopieczni Artura Pieczyraka tym razem rywalizowali z najlepszymi drużynami z regionu jednak mimo ogromnego zaangażowania w mecze  i potu wylanego na boisko, udało się im wywalczyć trzecie miejsce.

Chłopcy z ZSM w Wałczu grali w składzie: na górze od lewej Polaczek Maciej, Maksymilian  Szmul, Kowalczuk Patryk, Sikorski Maciej, Michałowski Bartosz, Pielech Aleksander, Maciejasz Michał

od lewej na dole Bałut Łukasz, Matela Maciej, Pogocki Dariusz, Lisowski Kamil, Rogiewicz Kamil, Kaczorowski Piotr, Kowalik Oliwer