Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Srebrny medal :)

Siatkarki naszego gimnazjum  uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt, który odbył się w dniach 21-21 marca w Połczynie Zdrój.

 

W turnieju uczestniczyło 15 zespołów, w większości kadetek, a gospodarz wystawił nawet juniorki. Rozegrano w sumie 120 spotkań, a każda drużyna 8 meczów w ciągu trzech dni.

Mecze eliminacyjne odbywały się w trzech grupach po pięć zespołów. Nasze siatkarki znalazły się w najsilniejszej grupie z Drawskiem Pom. i Policami oraz Koszalinem. Do grupy finałowej, walczącej o miejsca 1-5  wałczanki awansowały z I m. W rundzie finałowej pokonały trzy zespoły: Połczyn Zdrój, Słupsk  oraz Śmigiel Uległy  natomiast starszym koleżankom z Polic,
zajmując w końcowej klasyfikacji II m.

W kategorii młodziczek odniosłyśmy zdecydowane zwycięstwo :)  i otrzymałyśmy dodatkowy puchar. Nagrodę indywidualną dla najlepszej zawodniczki zespołu otrzymała kapitanka zespołu Natalia Kibitlewska - "Czapelka". Bardzo dobrze zaprezentowały się również pozostałe zawodniczki i wszystkie zasłuży na srebrne medale.

Skład drużyny: Kibitlewska Natalia, Stróżyk Karolina, Janicka Martyna,  Piszcz Martyna, Orelik Wiktoria, Szperlak Zuzanna, Nowak Aleksandra, Bartkowska Alina, Paszkowska Katarzyna, Kuleta Natalia, Witoś Julia i Pastusiak Wiktoria. Trenerami są : Krystyna Filipiak i   Mariusz Marcinkiewicz.

To był dla nas bardzo udany turniej. Dużo gry, kilka bardzo dobrych spotkań, zwycięstwa ze starszymi zespołami, zwycięstwo ze Śmiglem, który wygrywał już z nami 1: 0 i w drugim secie 24 :22. Wygrałyśmy seta i cały mecz w time breaku 15:11. Dziękuję moim dziewczynom, że wytrzymały ten trudny wysiłek fizyczny i  zajęły tak wysoką lokatę. Mamy nadzieję, że te zebrane doświadczenia bezpośredniej rywalizacji z przeciwnikiem zaprocentują w  zbliżającym się półfinale gimnazjady, który gramy w środę  26.03 w Policach oraz w Półfinałach Mistrzostw Polski, które odbędą się 5-6 kwietnia w Poznaniu, gdzie naszymi przeciwniczkami będą: Energetyk Poznań, Rosario Lubowidz oraz TPS Rumia. Mamy jeszcze dwa tygodnie i będziemy szlifować formę fizyczną i grę taktyczną zespoły, aby jak najlepiej reprezentować naszą szkołę, klub, miasto i województwo.

Tekst:  Krystyna Filipiak

Siatkarki naszego gimnazjum  uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt, który odbył się w dniach 21-21 marca w Połczynie Zdrój.

 W turnieju uczestniczyło 15 zespołów, w większości kadetek, a gospodarz wystawił nawet juniorki. Rozegrano w sumie 120 spotkań, a każda drużyna 8 meczów w ciągu trzech dni. …

  

wstecz