Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

V Halowy Turniej Piłkarski

Cała imprezę uroczyście otworzyli  wicestarosta Jerzy Goszczyński oraz  Dyrektor ZSM nr 1w Wałczu Jadwiga Kontowicz-Łuszczyk, którzy wraz ze wszystkimi ekipami obejrzeli krótki trening pokazowy uczniów klas sportowych o profilu piłkarsk im z Gimnazjum nr 1.  Po części oficjalnej  6 ekip z  trzech wałeckich szkół oraz Różewa, Płociczna i Tuczna przystąpiło do rywalizacji, a toczyła się ona w systemie „każdy z Każdym”. Emocje towarzyszyły wszystkim rozgrywanym spotkaniom, a o ostatecznej kolejności decydowała ostatnia kolejka spotkań. Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu, która wystąpiła w składzie: Łukasz Bałut, Andrzej Domińczak, Kacper Rados, Sebastian Wysocki, Michał Nowakowski, Jakub Michalski, Marcel Kwiatkowski i Maciej Dudzicz, a opiekunem  był Radosław Chiliński. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a zawodnicy  dyplomy uczestnictwa. Dodatkowo trzy pierwsze ekipy zostały uhonorowane medalami Drugie miejsce zajęła drużyna z Tuczna, a podium uzupełnili gospodarze turnieju reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5. Na dalszych miejscach uplasowały się drużyny popularnej „Kornelówki”, czyli Szkoły Podstawowej nr 1, Różewa ( najmłodszej ekipy turnieju) i Płociczna.

Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik SP 4 z Wałcza, Łukasz Bałut, a królem strzelców z pięcioma bramkami Maciej Matela z SP 5 z Wałcza. Drobnymi upominkami nagrodzono również wyróżniających się zawodników poszczególnych ekip i byli to: Kowalik Oliwer, Domińczak Andrzej, Michorek Hubert, Kowalczuk Patryk, Brożek Gracjan i Szybkowski Adam. Nagroda przyznawana przez sędziów powędrowała w ręce Dominika Pajurka z Różewa.

Tekst i zdjęcia: Marek Skonieczka

24 stycznia 2013 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Wałczu odbyła się już V edycja Halowego Turnieju Piłkarskiego o puchar Dyrektora ZSM nr 1. W tym roku organizatorzy zaprosili do rywalizacji reprezentacje Szkół Podstawowych z terenu powiatu Wałeckiego.  ...