Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Mistrzostwa Polski Młodziczek

NASZE SIATKARKI  W FINALE MISTRZOSTW POLSKI MŁODZICZEK

W dniach 5-6.04.2014 r. w Poznaniu odbył się Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek, w którym uczestniczyły 4 drużyny: UKS Libero Wałcz, KS Energetyk Poznań, UKS Rosario Lubowidz i TPS Rumia. Zawody odbywały się na niewielkim i starym obiekcie sportowym, co sprawiało drużynom dodatkową trudność w wykonywaniu jednego z najważniejszych elementów w grze, tj. zagrywki. Uważamy, że zawody tej rangi powinny być rozgrywane na halach sportowych pełnowymiarowych.

W pierwszym dniu zawodów wałczanki pokonały zespół z Rumii 2 :0 i uległy drużynie z Lubowidza 2:0. W niedzielę, w meczu o wszystko,  pokonały ponownie zespół Energetyka Poznań 2:0 i uzyskały awans do Finału Mistrzostw Polski z 2 miejsca. Pierwsze miejsce zajął zespół z Lubowidza. Nagrody indywidualne otrzymały: Natalia Kibitlewska - dla najlepszej przyjmującej oraz Martyna Janicka - dla najlepszej blokującej.

Skład drużyny: Kibitlewska Natalia - kapitan, Stróżyk Karolina, Janicka Martyna,  Piszcz Martyna, Orelik Wiktoria, Szperlak Zuzanna, Nowak Aleksandra, Bartkowska Alina, Paszkowska Katarzyna, Kuleta Natalia, Witoś Julia i Pastusiak Wiktoria. Trenerami są : Krystyna Filipiak i  Mariusz Marcinkiewicz.

Młodziczki z Wałcza bardzo ciężko pracowały, aby powtórzyć sukces z ubiegłego roku i zakwalifikować się do ośmiu najlepszych drużyn w kraju. Finały odbędą się w dniach 3-5. 05. 2014 r. w Tarnowie Podgórnym.

To dla nas ogromny sukces, ale i dowód na to, że w  Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Gimnazjum nr 1 w Wałczu wykonuje się właściwe szkolenie w zakresie piłki siatkowej i sprawności ogólnej.  Może się to odbywać dzięki dyrekcji naszej szkoły, która stwarza nam bardzo dobre warunki do pracy, zarówno dla trenerów, jak i uczennic. Cieszymy się ogromnie, że siatkarki osiągają wysokie wyniki w sporcie, jak i w nauce.  Nauczyciele wspierają sportowców i umożliwiają im uzupełnianie zaległości, jeżeli się pojawią, w dodatkowych terminach. Współpraca pomiędzy nauczycielami, trenerami i uczniami układa się coraz lepiej. Stwarza to duży komfort dla dzieci uprawiających sport, rodziców i trenerów.

Pragniemy nadmienić, że nasza szkoła i klub współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 4 w Wałczu, gdzie szkoleniem dziewcząt zajmuje się Agnieszka Niefiedowicz oraz z UKS IRAZ z Czaplinka, gdzie szkoleniem zajmuje się Krzysztof Rosiak. W Szkole Podstawowej nr 5 zajęcia z mini siatkówki prowadzi również Agata Skonieczka. To powoduje, iż do naszego ośrodka trafia coraz więcej wyszkolonych dziewcząt w zakresie mini siatkówki.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim kibicom i rodzicom, którzy nas wspierają i przyjeżdżają na nasze mecze, aby nas dopingować.

Nasz klub jest również wspierany przez Polski Związek Piłki Siatkowej, Gminę Miejską Wałcz, Wałeckie Towarzystwo Przewozowe Grzegorza Lasockiego oraz Firmę Victorie Cymes Wałcz.

Tekst:  Krystyna Filipiak

Siatkarki z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum nr 1 w Wałczy wygrały regionalny turniej Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt, pokonując  drużyny 2:0 ze Stargardu Szczecińskiego i Drawna oraz 2 :1 zespół ligowy z Drawska Pomorskiego. D

  

wstecz