Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

KONKURS WIEDZY LEŚNEJ

8 maja 2014 roku w Nowej Szwecji odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Leśnej organizowany przez Nadleśnictwo Płytnica.


Celem tego konkursu jest popularyzowanie wśród młodych ludzi wiedzy o lesie

i pracy leśników. Biorą w nim udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych

z Wałcza i okolic, w których najpierw odbywają się eliminacje szkolne.

W naszej szkole odbyły się one 3 kwietnia. Przystąpiło do nich 21 uczniów klas V i VI. Laureatki etapu szkolnego – Julia Czyżewska i Barbara Janowska   z klasy VI c oraz Martyna Mućko z klasy VI b reprezentowały szkołę            w konkursie międzyszkolnym.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dużą wiedzą pozaszkolną. Najpierw rozwiązywali test dotyczący wiadomości związanych z funkcjonowaniem ekosystemów leśnych. Później sprawdzano ich umiejętności praktyczne – rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów, rozpoznawanie zwierząt po rogach  i porożach oraz znajomość narzędzi i przyrządów używanych przez leśników.

Uczennice naszej szkoły poradziły sobie znakomicie i zasłużyły na gratulacje. Największy sukces odniosła Basia Janowska  – w ostatecznej klasyfikacji zajęła II miejsce!

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i cenne nagrody książkowe. Następnie, zgodnie z tradycją konkursu, posadzili młode drzewka przy siedzibie nadleśnictwa. Konkurs zakończyło wspólne ognisko.


                                             

                                                              Opiekun uczniów– Barbara Kacprzak.

Tekst:: Barbara Kacprzak

8 maja 2014 roku w Nowej Szwecji odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Leśnej organizowany przez Nadleśnictwo Płytnica. Celem tego konkursu jest popularyzowanie wśród młodych ludzi wiedzy o lesie i pracy leśników. Biorą w nim udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych z Wałcza i okolic, w których najpierw odbywają się eliminacje szkolne.


  

wstecz