Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Interdyscyplinarne zmagania

      29 maja w Gimnazjum w Chwiramie odbył się I Rejonowy Interdyscyplinarny Konkurs dla uczniów z dysleksją pod hasłem „Zrozumieć, żeby pomóc”. W zmaganiach wzięło udział sześć drużyn z Chwiramu, Wałcza, Wierzchowa, Tuczna, Człopy i Szydłowa. Pierwsze miejsce zajął zespół z naszej szkoły w składzie: Natalia Honczaruk, Paweł Nowak, Patryk Wrzosek oraz Wiktor Szalwach, przygotowywani przez panią Martę Skrzypczak-Wojtanek.

 Celem konkursu było promowanie osiągnięć uczniów z dysleksją, doskonalenie umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce, a także radzenie sobie w sytuacjach stresowych. Uczniowie zmagali się nie tylko z ortografią, ale także z matematyką czy geografią. Konkursowi towarzyszyły warsztaty dla uczniów „Jak się uczyć, żeby się nauczyć” prowadzone przez pedagoga z Gimnazjum w Chwiramie, panią Katarzynę Półjanowską, a także szkolenie dla nauczycieli, przygotowane przez panią Agnieszkę Olędzką, psychologa wałeckiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

 Zwycięzcom gratulujemy!!

Tekst:: Marta Skrzypczak Wojtanek

Interdyscyplinarne zmagania


29 maja w Gimnazjum w Chwiramie odbył się I Rejonowy Interdyscyplinarny Konkurs dla uczniów z dysleksją pod hasłem „Zrozumieć, żeby pomóc”. W zmaganiach wzięło udział sześć drużyn z Chwiramu, Wałcza, Wierzchowa, Tuczna, Człopy i Szydłowa. …

  

wstecz