Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

IV Festyn BAW SIĘ RAZEM Z NAMI


24 maja 2014 r. w godzinach 10.00  - 13.00 na placu przy ZSM nr 1 w Wałczu już po raz czwarty  zorganizowaliśmy  Szkolny Festyn Integracyjny pod hasłem BAW SIĘ RAZEM Z NAMI.

 Festyn otworzyła dyrektor szkoły, pani Jadwiga Kontowicz – Łuszczyk. Następnie głos zabrał poseł na Sejm RP pan Paweł Suski, życząc wszystkim udanej zabawy.

 Na scenie występowały dzieci z klas młodszych. Śpiewały piosenki i zatańczyły taniec Gangam Style. Miłym zaskoczeniem był krótki recital absolwentki naszej szkoły, Marty Sowacz. Liczną publiczność przyciągnął przed scenę występ cygańskiej grupy, w którą stworzyli uczniowie i nauczyciele. Niesamowitym głosem wzruszył  nas Wojtek Arkuszyński, wykonując utwór,,Alleluja”. Martyna i Oliwia z klasy V b wykonały taniec Dale Latino Kreyol. Mieliśmy okazję wysłuchać wokalistek z naszej szkoły - Oli Kołosowskiej, Meli Stencelewicz, Ines Jóźwiak, Zuzi Balsiewicz i wokalisty Damiana Prendeckiego. Gościnnie wystąpiła Kasia Szwedzka z Gimnazjum nr 2 w utworze PURPLE RAIN. Interesujące były również pokazy AGLITY i DOGFRISBEE, które poprowadziły Ala Andrukajtis i Ola Wnuczko ze swoimi psami Wena i Bajką.

 Występy  przeplatane były konkursami dla dzieci i dorosłych, za które każdy uczestnik otrzymywał nagrodę rzeczową lub słodką.

 Bardzo ważną chwilą podczas naszej szkolnej imprezy było uroczyste posadzenie JUBILEUSZOWEGO DĘBU z okazji 20 lat istnienia szkoły, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz Miasta Wałcza Bogusława Towalewska, poseł na Sejm RP Paweł Suski, dyrektor Zakładu Oświatowego Andrzej Wiśniewski , leśniczy Wojciech Sacha, absolwentka szkoły Marta Sowacz w obecności dyrekcji szkoły, przewodniczących szkoły podstawowej i gimnazjum, przedstawiciela pocztu sztandarowego oraz wszystkich uczestników festynu. Niech w przyszłej swej wielkości i majestacie świadczy o ważności szkoły, w której wzrastać ma potęga wiedzy jej uczniów.

 Uczniowie i nauczyciele, przy ogromnym wsparciu rodziców i osób zaprzyjaźnionych ze szkołą, przygotowali ponad 30 stoisk. Każdy uczestnik naszego festynu mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego i oddać się  przyjemnościom. Wśród stoisk artystycznych było malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, lepienie figurek z masy solnej, zdobienie pudełka na prezent, kubusiowe kolorowanki, ozdabianie kart techniką scrapbooking, nauka wykonania kwiatów z bibuły karbowanej, kartek okolicznościowych i balonowych stworków. Obsługujący stoiska rekreacyjne i sportowe zaproponowali gry i zabawy językowe, planszowe, karciane, zabawę ,,przypnij ogon osiołkowi” , rowerowy tor przeszkód, mini zawody sportowe, sprawdzenie umiejętności piłkarskich poprzez oddanie strzału do bramki  i  ,,celnego oka,, strzelając do tarczy z broni kulkowej. Siatkarki z gimnazjum wszystkich zainteresowanych uczyły  ZUMBY. Na stoisku profilaktycznym ratownicy  z Błękitnego Patrolu pod wodzą pana Artura uczyli udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Marta promowała  Polskie Towarzystwo Dysleksji, udzielając ważnych informacji i wskazówek.  Podopieczne pani Ani ze Szkółki Piłkarskiej dały popis żonglowania piłki nogą. Jak co roku były z nami służby bezpieczeństwa Straży Pożarnej, Policji i Żandarmerii Wojskowej. Pojazdy służbowe oblegane były w szczególności przez chłopców.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się LOTERIA FANTOWA, gdzie każdy zakupiony los wygrywał.

 Zadbaliśmy również o podniebienia i brzuchy wszystkich  odwiedzających nasz festyn. W kawiarence serwowaliśmy wypieki rodziców. Można był również nabyć  gofry , chrusty, galaretki owocowe, lody, babeczki z wróżbą, pizzerki, kanapki, sałatki i lemoniadę własnej produkcji. Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska z grochówką, szaszłykami, kiełbaską, karkówką, kaszanką i ziemniakami z grilla oraz pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem.

 Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki wszechstronnej pomocy i zaangażowaniu wielu osób. Założone cele w pełni udało nam się zrealizować. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do integracji naszej społeczności szkolnej i lokalnej. Pozyskane pieniądze ( ponad 5 tysięcy złotych ) przekazaliśmy na potrzeby klas, Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i  Radę Rodziców.

 Wielkie uznanie i  podziękowania składamy prowadzącym nasz festyn, pani Małgosi Gałas i Pawłowi Gepertowi, którzy wspaniale sprostali swojemu, wcale niełatwemu, zadaniu. Czasem, z różnych przyczyn, musieli na ,,żywo” dokonywać zmian w scenariuszu naszej imprezy.

A oto nasi darczyńcy i przyjaciele szkoły, którym składamy serdeczne podziękowania

-  Alina i Michał Cierpiccy - JADŁODAJNIA w Wałczu  

-  Aleksandra i Lech Krukowscy   VICTORIA CYMES – Wałcz

-  LUDWIG CZEKOLADA – Tuczno

-  Galina i Roman Boruch  -  GOSPODA POD FILARAMI w Wałczu

-  Wojciech Szpila

-   Anna i Adam Łukaszewicz

-  Restauracja KFC w Pile

-  Maciej Śliwiński,  Firma MAC – Z.P.H.U. Trzcianka, Sklep w Wałczu

-  Sławomir Andrzej Szram  F.H.U. LAS-PIL Złotów,  Filia w Wałczu

 -  ŻANDARMERIA WOJSKOWA w Wałczu

-  KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ w Wałczu

-  KOMENDA POWIATOWA POLICJI w Wałczu

-  Agnieszka Małaszko - GALERIA  POD ANIOŁAMI

-  UKS  ,,Czwórka,, Wałcz

-  Mirosława Arkuszyńska -  APTEKA RATUSZOWA w Wałczu

-  ppłk Sławomir Gembarski  104 Batalion Zabezpieczenia BRYGADY WSPARCIA DOWODZENIA WIELONARODOWEGO KORPUSU PÓŁNOCNY – WSCHÓD w Wałczu

-  Krzysztof Królak

-  ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI - Wałcz

-  PIEKARNIA STARCZYŃSKI I BUCZEK

-  Jarosław Topa

-  Tomasz Chruścicki – POJEZIERZE WAŁECKIE

-  Jerzy Józef Ogrodnik Prezes Wałeckiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej

-  Wojciech Sacha

Koordynator przedsięwzięcia

Mariola Płotka

Tekst: Mariola Płotka    zdjęcia: Krzysztof Królak

Zdjęcia : Martyna  

więcej 131 festyn Martyna wstecz

Zdjęcia : Karolina  

więcej 131 festyn Karolina

Zdjęcia : Weronika

więcej 131 festyn Karolina