Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

WEEKEND: POLSKA NA ROWERY


 Miniony weekend w całej Polsce obfitował w różne imprezy plenerowe. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Weekend: Polska na rowery. W ramach tej akcji najpierw odbyło się znakowanie rowerów przez policję. O godzinie 9 rano w piątek, pani Beata Budzyń z KPP w Wałczu oznakowała 10 rowerów. Wygrawerowany numer nie zabezpieczy roweru przed kradzieżą, ale znacznie zwiększa szansę odzyskania go przez właściciela.

 Rajdy rowerowe odbywały się pod różnymi hasłami. My wybraliśmy temat przewodni „10 lat Polski w Unii Europejskiej”, dlatego trasa nasza wiodła odnowionymi, ze środków unijnych, szlakami. Najpierw pojechaliśmy nową ścieżką rowerową do Chwiramu. Droga prowadzi przez odkrytą przestrzeń z pięknymi widokami, wśród pól. Później pojechaliśmy wąską asfaltówką do Strączna, gdzie nad jeziorem rozpaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski i trochę „popląsaliśmy”. Wróciliśmy drogą leśną z Nakielna, którą chyba wszyscy w Wałczu znają.

 I tak sympatycznie spędziliśmy ten dzień, a pogoda wybitnie nam sprzyjała. Za organizację tego dnia odpowiedzialne były: p. Zofia Zbierska, p. Sylwia Delikat i p. Irena Prus.


Tekst: Zofia Zbierska

 Miniony weekend w całej Polsce obfitował w różne imprezy plenerowe. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Weekend: Polska na rowery. W ramach tej akcji najpierw odbyło się znakowanie rowerów …

  

wstecz