Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Dwie narodowości, dwa języki, kein Problem!

Pod takim hasłem w dniach od 2 do 8 czerwca odbyła się wymiana młodzieży pomiędzy zaprzyjaźnionymi szkołami Gimnazjum nr 1 na Dolnym Mieście i Oberschule z Bad Essen.

W wymianie wzięło udział 18 uczniów. Uczniowie niemieccy przyjechali pod opieką nauczycielek Karen Albers i Grit Werter.

Podczas wymiany uczniowie wzięli udział w zajęciach lekcyjnych oraz spotkali się z panią burmistrz Bogusławą Towalewską. Zwiedzili Zamek w Malborku oraz Kołobrzeg. W Kołobrzegu odbyli rejs statkiem. W programie wymiany był spływ kajakowy oraz gra w kręgle i jazda konna w Kołatniku. Na Stanicy WOPR odbyło się pożegnalne ognisko oraz uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił w jeździe na nartach wodnych.

W niedzielę uczniowie polscy odwieźli swoich gości do Szczecina, skąd pociągiem grupa niemiecka udała się w podróż powrotną do Bad Essen.

Opiekunami ze strony polskiej byli nauczyciele Aleksandra Wnuk i Czesław Bacławski

Wymiana młodzieży została sfinansowana przez uczniów oraz przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży.Tekst: Aleksandra Wnuk

   Pod takim hasłem w dniach od 2 do 8 czerwca odbyła się wymiana młodzieży pomiędzy zaprzyjaźnionymi szkołami Gimnazjum nr 1 na Dolnym Mieście i Oberschule z Bad …

  

wstecz