Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH  HUMANISTYCZNYCH NA POZIOMIE PONADSZKOLNYM

ROK SZKOLNY 2013/2014

 OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH  HUMANISTYCZNYCH NA POZIOMIE PONADSZKOLNYM

ROK SZKOLNY 2013/2014


SZKOŁA PODSTAWOWA





1.Konkurs Języka Polskiego


Agata Sacha kl. Va  została laureatką etapu rejonowego

Agata Sacha została  laureatką  etapu wojewódzkiego

 Nauczyciel: Łucja Moskalewicz


2. Ogólnopolski Konkurs Ojczyzny Polszczyzny


Udział uczennic : Julia Bratkowska Va, Natalia Spodniewska Va , Michalina Gruchała VIc,

                            Agata Sacha Va  w etapie rejonowym konkursu . Nauczyciel : Ł.Moskalewicz

Agata Sacha zajęła IIIm. W Małym Finale tego konkursu.


3. Mały Ogólnopolski Konkurs Recytatorski


Etap powiatowy : udział uczniów : Michalina Gruchała VIc, Damian Prendecki Vc , Agata Sacha V a, Lidia Kosidło VIa  , Martyna Gałas, Justyna Wiśniewska, Karolina Robionek,

Alina Bartkowska, Martyna Marchlewska


Michalina Gruchała- zdobycie tytułu laureata

Agata Sacha – III m.

Justyna Wiśniewska – IIIm.

Nagrodzone uczennice przygotowała Łucja Moskalewicz.


Michalina Gruchała wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.


4. Miejski Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza


Marek Szypura   zajął IIm. w kategorii klas czwartych . Nauczyciel :J.Bratkowska

Agata Miękus     zajęła IIIm. w kategorii klas czwartych . Nauczyciel : A.Wolna

Agata Sacha        zajęła IIIm. w kategorii klas piątych. Nauczyciel: Ł.Moskalewicz

Barbara Janowska zajęła Im. ( Złote Pióro) w kategorii klas szóstych.Nauczyciel:Ł.Moskalewicz


5. Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych – zdobycie tytułu laureata przez teatr „Olimpionik”  i gościnnie aktorów grupy teatralnej „Utopia” Przygotowanie:I.Prus, I.Dzierża i Ł.Moskalewicz.


6. Konkursy plastyczne . Nauczyciel: U.Kraczkowska


A) Konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskego „O mniejszościach narodowych i etnicznych w Polsce”- wyróżnienie Nikola Każak VI b


B) Konkurs Międzynarodowy” Inne spojrzenie – magiczne miejsce” – wyróżnienie Martyna Leszko Vb



C) Konkurs Urzędu Miasta Wałcz- „10 lat w UE”

        1.m. Katarzyna Huszcza VIb, 2.m. Julia Cieślak VI b, 3.m. Nikola Każak VIb

D) Konkurs Urzędu Miasta Wałcz i Oddziału MONAR o uzależnieniach


3.m. Zuzanna Krause Va

Wyróżnienie-  Amelia Kiwertz Va


6. Miejski konkurs na kartkę wielkanocną dla osób niepełnosprawnych


Julia Domagalska Via – wyróżnienie .Nauczyciel : M.Szott


7. Miejski Konkurs Bajarzy dla klas IV


II m. zespołowo . Przygotowanie: J.Bratkowska, A. Wolna





GIMNAZJUM





1. Konkurs Polonistyczny


Oliwia Klimenko III d zdobyła tytuł laureata etapu rejonowego .

Oliwia Klimenko została finalistką etapu wojewódakiego

Nauczyciel : I.Dzierża


2. Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Spotkania z literaturą świata”


Martryna Marchlewska – wyróżnienie .Nauczyciel :D.Szymczak


3. Ogólnopolski Konkurs Ojczyzny Polszczyzny


IIIm. Weronika Marud w Małym Finale . Nauczyciel : D.Szymczak


4. Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Jak to napisać?”


I m . Martyna Skrętowicz  . Nauczyczyciel : D.Szymczak


5. I Rejonowy Interdyscyplinarny Konkurs dla uczniów z dysleksją w Chwiramie


Im. dla grupy gimazjalistów : Natalia Honczaruk, Paweł Nowak, Wiktor Szalwach, Patryk Wrzosek

Nauczyciel : M. Skrzypczak – Wojtanek



 


6.Konkurs Historyczny


Mateusz Kubiatowicz zdobył tytuł laureata etapu rejonowego ,Mateusz Kubiatowicz został finalistą etapu wojewódzkiego


Nauczyciel : J. Sadlej


7. Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym I Województwie Zachodniopomorskim

organizowany przez  Urząd Marszałkowski w Szczecinie

Udział sześciu osób w konkursie rejonowym w Koszalinie .Przygotowanie: J Sadlej.

8. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski


W etapie powiatowym Justyna Wiśniewska  IIIa zdobyła III miejsce. Nauczyciel: Ł.Moskalewicz


9. Konkursy plastyczne ( nauczyciel U.Kraczkowska)


A) Konkurs Urzędu Miasta Wałcz „10 lat w UE”


1.m. Karolina Robionek IIa

2.m. Aleksandra Janicka Ib

3.m. Adrianna Lisowska IIa, Karolina Pucyk IIa


B) Konkurs Urzędu Miasta Wałcz i Oddziału MONAR o uzależnieniach:


2.m. Aleksandra Janicka  I b

Wyróżnienie ; Aleksandra Mliczek Ib



Tekst: Łucja Moskalewicz

wstecz