Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Narodowe Święto Niepodległości

   To już 96 - ta rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 roku to symboliczna data odrodzenia się państwa polskiego po niewoli zaborczej. Przez 123 lata ziemie polskie były pod obcym panowaniem. Dla nas Polaków to radosne święto. Dzień ten w naszej szkole uczciliśmy uroczystym apelem. Odbył się on w dniu 6 listopada, a 7 listopada uczniowie uczcili radosne święto Biegiem Niepodległości. Wszyscy obecni otrzymali biało- czerwone kotyliony podkreślające patriotyczny charakter święta.

Apel przyjął atrakcyjną dla uczniów formę, obraz na ekranie wspomagał tekst mówiony. Scenki zagrane przez uczniów przedstawiały salonik z początku XX wieku i emocje związane z nadzieją Polaków na odzyskanie wolności. Byli żołnierze w mundurach z I wojny światowej, recytacje i śpiewana przez uczniów z klasy VI a Wojtka Arkuszyńskiego i Bartka Jurka I Brygada. A wszystko na tle powstańczych krzyży. Motywem przewodnim apelu była wolność, przejawiająca się w utworach muzycznych. Przedstawienie  zaciekawiło młodzież i nauczycieli. Na koniec wszyscy odśpiewali hymn państwowy.

Uroczysty apel przygotowały panie Joanna Sadlej i Marta Skrzypczak –Wojtanek oraz pan Marek Lechojda. Na apelu w ystąpili uczniowie:

Julia Jabłońska

Aleksandra Janicka

Aleksandra Mliczek

Nel Wesołowska

Natalia Honczaruk

Klaudia Zybała

Aleksandra Kubiak

Krystian Woźniak

Tomasz Sobecki

Tekst: Joanna Sadlej            zdjęcia: Krzysztof Królak

   To już 96 - ta rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 roku to symboliczna data odrodzenia się państwa polskiego po niewoli zaborczej. Przez 123 lata ziemie polskie były pod obcym panowaniem. Dla nas Polaków to radosne święto. Dzień ten w naszej szkole uczciliśmy uroczystym apelem. Odbył się on w dniu 6 listopada, a 7 listopada …

  

wstecz