Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

„TYDZIEŃ WOLONTARIATU”

W dniach od 8 do 12 grudnia odbył się w naszej szkole

„TYDZIEŃ WOLONTARIATU”,

który przebiegał według następującego planu:


PONIEDZIAŁEK - Dzień pierwszy przebiegał pod hasłem „Pozytywne Karteczki”. Wolontariusze na lekcji roznosili uczniom karteczki z pozytywnymi hasłami.

WTOREK- Wyjście do przedszkola „Jaś i Małgosia”. Uczniowie wspólnie z maluszkami wykonali prace plastyczne - bałwanki z płatków kosmetycznych,  rozwijając przy tym zdolności manualne. W tym dniu odbyły się także zebrania z rodzicami, na których wolontariusze przeprowadzili  sprzedaż kartek świątecznych, wykonanych przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na lekcjach religii, plastyki i techniki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na rehabilitację Julii. Podczas tego spotkania odbył się też kiermasz rzeczy znalezionych.

ŚRODA- „Czerwony Dzień”. Uczniowie wszystkich klas musieli ubrać w tym dniu  jedną rzecz w kolorze czerwonym.  Uczeń, który  tego dnia przyszedł do szkoły ubrany na czerwono zwolniony był z odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianej kartkówki. Ranking klas ubranych na czerwono przedstawia się następująco: IA – 33%, IB – 27%, IC – 78%, ID – 40%, IE – 83%, IIA – 24%, IIB – 38%, IIC – 58%, IID – 40%, IIIA – 22%, IIIB – 52%, IIIC – 57%, IIID – 0%. Gratulujemy zwycięskiej klasie IE.

CZWRTEK- „Ciasteczkowy  Dzień”. W tym dniu każdy otrzymał ciastka upieczone przez wolontariuszy.

PIĄTEK- był w naszej szkole „Dniem Kapcia”. Każdy kto tego dnia przyszedł do szkoły w kapciach zwolniony był z odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianej kartkówki. Na korytarzach królowały różnokolorowe kapcie.

Przez cały tydzień po 3 godzinie lekcyjnej gimnazjaliści  tańczyli ZUMBĘ, prowadzoną przez uczennice klasy IIIB.

Za udział w „TYGODNIU WOLONTARIATU”  wszystkim serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej takich sympatycznych i ciekawych dni.

Szczególne podziękowania składamy wolontariuszom, którzy zaangażowali się w przygotowanie „TYGODNIA WOLONTARIATU” .  

                            

Łucja Maślany

Agnieszka Starczyńska

Tekst: Agnieszka Starczyńska

PONIEDZIAŁEK - Dzień pierwszy przebiegał pod hasłem „Pozytywne Karteczki”. Wolontariusze na lekcji roznosili uczniom karteczki z pozytywnymi hasłami.

  

wstecz