Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

“Jeżdżę z głową”

Już trzeci raz szkoła nasza bierze udział w Programie Edukacyjnym „Jeżdżę z głową”. Najpierw uczniowie otrzymali dużą dawkę wiedzy na temat przepisów drogowych i bardzo szczegółowo zapoznali się przepisami dotyczącymi jazdy na rowerze. Następnie, korzystając z podanej wiedzy, tworzyli Kodeks Świadomego Rowerzysty. Ich prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Inni uczniowie poprzez oglądanie i obserwację mogli zaznajomić się z ważnymi spostrzeżeniami i informacjami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się rowerem.
Młodzież Gimnazjum nr1 im. Polskich Olimpijczyków w ramach programu ,,Jeżdżę z głową” weszła w rolę Eksperta Ruchu Drogowego. Uczniowie sprawdzili za pomocą ankiet stan wiedzy społeczności lokalnej na temat przepisów dotyczących ruchu rowerowego w oparciu Kodeks drogowy i zdobyli informacje dotyczące miejsc niebezpiecznych w ruchu drogowym  w naszym mieście. W oparciu wypowiedzi respondentów powstała Mapa Problemów Drogowych w Wałczu.Gra miejska to następny etap edukacji młodzieży realizującej program ,,Jeżdżę z głową” dotyczący bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie, podczas rozwiązywania zadań i poleceń gry wykorzystali wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, którą przyswoili podczas zajęć teoretycznych. Aby zainteresować odpowiednie osoby i instytucje problemami bezpieczeństwa drogowego w naszym mieście poszczególne zadania gimnazjaliści rozwiązywali w ważnych miejscach i urzędach: w redakcji ,,Pojezierza Wałeckiego”, Urzędzie Miasta, Wałeckim Centrum Kultury i Policji.


Tekst: Irena Prus

Już trzeci raz szkoła nasza bierze udział w Programie Edukacyjnym „Jeżdżę z głową”. Najpierw uczniowie otrzymali dużą dawkę wiedzy na temat przepisów drogowych i bardzo szczegółowo zapoznali się przepisami dotyczącymi jazdy na rowerze.

  

wstecz