Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Dziady

15 grudnia 2014 roku w Naszej szkole odbył się nietypowy spektakl. Klasa I b, pod okiem polonistki, Marty Skrzypczak – Wojtanek, przygotowała inscenizację drugiej części „Dziadów” Adama Mickiewicza.  Przedstawienie odbyło się w godzinach popołudniowych, zgodnie z prośbami uczennic  było kameralne. Na widowni zasiedli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice, a także chętni uczniowie, w sumie około 40 osób. Niemal całą odpowiedzialność za przygotowanie wzięły na siebie uczennice: zaprojektowały i wykonały kostiumy, charakteryzację, przygotowały role, próbowały reżyserować. Zredagowały także plakaty i zaproszenia dla gości.

Początkowo sala nr 10 spowita była mrokiem, co spowodowało lekki niepokój wśród  widzów. Kiedy pierwsi aktorzy zaczęli powoli wchodzić na scenę, pojawiły się pierwsze światła. Wejściu każdego z duchów towarzyszył inny kolor oświetlenia oraz dym, które wzmacniały aurę tajemniczości. Spektakl toczył się powoli, tak, aby każde ważne słowo wybrzmiało do końca.

Prace nad spektaklem rozpoczęły się niemal miesiąc wcześniej. Dziewczyny, mimo niewielkiej ilości wolnego czasu, na próby przychodziły przygotowane i brały w nich aktywny udział. Wykazywały się przy tym wielką inicjatywą, wiele z ich sugestii zostało wykorzystanych w spektaklu. Dzięki wytężonej pracy całego zespołu, efekt był naprawdę niesamowity.


OŚWIETLENIE oraz EFEKT CIĘŻKIEGO DYMU zrealizowane przez firmię "AS" oferującą ATRAKCJE WESELNE. 
Zdjęcia z przedstawienia także na 
www.atrakcje-weselne.pl


Tekst: Marta Skrzypczak-Wojtanek, zdjęcia: Krzysztof Królak

15 grudnia 2014 roku w Naszej szkole odbył się nietypowy spektakl. Klasa I b, pod okiem polonistki, Marty Skrzypczak – Wojtanek, przygotowała inscenizację drugiej części „Dziadów” Adama Mickiewicza.  Przedstawienie odbyło się w godzinach popołudniowych, zgodnie z prośbami uczennic …

  

wstecz