Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Stop zwolnieniom z WF

Ministerstwo Sportu i Turystyki prowadzi społeczną kampanię reklamującą akcję „Stop zwolnieniom z WF”, w którą zaangażowała się nasza szkoła. Wiele osób popiera tę akcję, ale niemal równie dużo jest jej przeciwnych.

 Zwolennicy zwalniania dzieci z WF piszą o braku urozmaicenia lekcji, o systemie ocen nieadekwatnym do indywidualnych możliwości ćwiczących, o braku pryszniców w szkołach, o złych warunkach do ćwiczeń, o braku profesjonalizmu nauczycieli. Niektórzy uważają akcję za wręcz szkodliwą, prowadzącą do zmuszania dzieci do ćwiczeń i wywoływania w nich traum.

 Wyjaśnijmy: akcja „Stop zwolnieniom z WF” to nie tylko próba ograniczenia liczby zwolnień. Zachęcamy wszystkich do przeczytania dokumentów PDF na stronie: http://www.msport.gov.pl/article/stop-zwolnieniom-z-wf. Z tych tekstów jasno wynika, że Ministerstwo Sportu i Turystyki jest świadome, że przedmiot „wychowanie fizyczne” w wielu szkołach jest traktowany po macoszemu i trzeba konkretnych działań, by sytuacja zmieniła sie na lepsze.

 Wierzymy, że akcja „Stop zwolnieniom z WF” nie skończy się na plakatach, spotach i artykułach prasowych. Wierzymy, że nastąpią zmiany na lepsze. Jesteśmy przeciwnikami zwolnień, dlatego wspieramy akcję.!”. W ubiegłym roku nasi uczniowie na pytanie:                   
- Czy w naszej szkole  lekcje WF są dla Ciebie atrakcyjne? Oceń w  skali od 1 do 6.  

Wyniki -  6 - 5 - 4 -3 - 2- 1  -  (33% - 29% - 26% - 9% - 2% - 1%).


 A liczba uczniów zwolnionych  z  w-f w 2014r.  to   - 11 osób czyli tylko -  

3% uczniów z całej szkoły.

Nadal będziemy dążyli do tego, aby w naszej szkole głośno mówiło się „Lubię WF !!!”

Tekst: Marek Skonieczka

Ministerstwo Sportu i Turystyki prowadzi społeczną kampanię reklamującą akcję „Stop zwolnieniom z WF”, w którą zaangażowała się nasza szkoła. Wiele osób popiera tę akcję, ale niemal równie dużo jest jej przeciwnych. Zwolennicy zwalniania dzieci z WF piszą o braku urozmaicenia lekcji, o systemie ocen nieadekwatnym do indywidualnych możliwości ćwiczących, o braku pryszniców …

wstecz