Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Obóz zimowy

W drugim tygodniu ferii zimowych siatkarki S.O.S. G 1 Wałcz uczestniczyły w stacjonarnym obozie zimowym na obiektach naszej szkoły, który miał na celu przygotowanie zepołów do dalszych rozgrywek ligowych.

 

W obozie uczestniczyły trzy grupy wiekowe dziewcząt i trenowały dwa razy dziennie pod kierunkiem trenerów: Krystyna Filipiak, Agnieszki Niefiedowicz i Mariusza Marcinkiewicza.

 

Zgrupowanie było bardzo udane. Siatkarki spędziły drugi tydzień ferii na sportowo i połączyły trening specjalistyczny z rekreacją .

 Dziewczęta odbyły zajęcia na basenie COS Wałcz oraz na lodowisku Zespołu Szkół nr 3 w Wałczu.

 Bardzo ważnym punktem obozu było szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez strażaków Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. Zajęcia były bardzo pouczajace i ciekawe. Każda uczestniczka mogła samodzielnie przeprowadzić pierwszą pomoc.

 

Niedługo rozpoczną się turnieje finałowe we wszystkich kategoriach wiekowych, a potem, mamy nadzieję, rozpoczniemy walkę o jak najwyższe lokaty w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski.

Ubiegłoroczna drużyna młodziczek, która zdobyła Wicemistrzostwo Polski będzie w tym roku grała w katehorii kadetek z zawodniczkami starszymi o rok lub dwa. W bieżacym sezonie w rundzie eliminacyjnej podopieczne Krystyny Filipiak zajęły I m. Turniej Finałowy o Mistrzostwo Województwa odbędzie sie w dniach 13-15 luty w Goleniowie. Młodziczki mają do rozegrania jeszcze jeden mecz eliminacyjny w grupie.

Tekst: Krystyna Filipiak

W drugim tyhodniu ferii zimowych siatkarki S.O.S. G 1 Wałcz uczestniczyły w stacjonarnym obozie zimowym na obiektach naszej szkoły, który miał na celu przygotowanie zepołów do dalszych rozgrywek ligowych.

 

W obozie uczestniczyły trzy grupy wiekowe dziewcząt i trenowały dwa razy dziennie pod kierunkiem trenerów: Krystyna Filipiak, Agnieszki Niefiedowicz i Mariusza Marcinkiewicza.

 

wstecz