Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Pierwszy Turniej Fianałowy

W dniach 20/21 lutego 2015 r. na hali sportowej Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Wałczu odbył się Pierwszy Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa Młodziczek z udziałem zespołów 4 najwyżej sklasyfikowanych zespołów w województwie zachodniopomorskim: UKS Pomorzanie Szczecin, PSPS Chemik Police, UKS OPP Powiat Kołobrzeski i gospodarzy turnieju UKS Libero Wałcz. Gospodynie turnieju były mało gościnne i zajęły pierwsze miejsce, wygrywając z Policami 2:0, Kołobrzegiem 2:1 i Szczecinem 2:0. W składzie UKS Libero grają wyłącznie uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum nr 1 w Wałczu, gdzie doskonalą swoje umiejętności pod okiem trenerów Mariusza Marcinkiewicza,  Krystyny Filipiak i Agnieszki Niefiedowicz.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Natalia Honczaruk, Wiktoria Orelik, Zuzanna Szperlak, Marta Szulga, Marika Żukowska, Martyna Sadowska, Kaja Krasoń, Zosia Szczotkiewicz, Kasia Gębala, Marysia Bartosik, Iza Nagórska, Natalia Towarnicka, Dominika Orelik i Adriana Jankowska. Drugi i ostatni turniej, decydujący o kolorze medali odbędzie się w Szczecinie w dniach 27 i 28 lutego 2015 r.

Większość zawodniczek z drużyny młodziczek rozpoczynała swoją przygodę z siatkówką  w klasie sportowej w Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu, gdzie szkoleniem siatkarek zajmuje się Agnieszka Niefiedowicz. Trzy zawodniczki nabierały pierwszych umiejętności siatkarskich w UKS Iraz w Czaplinku u Krzysztofa Rosiaka. Współpraca z klubami i trenerami minisiatkówki oraz właściwie prowadzone dalsze szkolenie w ranmach projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych przynosi wymierne efekty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postepów naszych zawodniczek i osiąganych wyników sportowych.

Mamy też nadzieję, że coraz więcej dziewcząt z odpowiednimi parametrami będzie trafiało do nas ze szkół podstawowych z całego powiatu i sąsiadujących, aby najbardziej uzdolnione dziewczynki mogły uzyskać szansę osiągnięcia najwyższych sukcesów sportowych. Liczymy na wspłpracę z  nauczycielami wychowania fizycznego i rodziców, którym leży na sercu dobro uzdonionych dzieci.

Niedługo rozpoczniemy nabór do kolejnej pierwszej klasy siatkarskiej dla dziewczat w roczniku 2002. Istnieje też mozliwośc przyjęcia uzdonionych dziewczat do klasy siatkrskiej w roczniku 2001 i 200

Gimnazjum nr 1 w Wałczu stwarza idealne warunki do uprawiania tej dyscypliny sportowej oraz osiągania najwyższych wyników edukacyjnych. Wszystkie zainteresowane dziewczęta i rodziców zapraszamy do współpracy i kontakt z trenerami.

Tekst: Krystyna Filipiak

W dniach 20/21 lutego 2015 r. na hali sportowej Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Wałczu odbył się Pierwszy Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa Młodziczek z udziałem zespołów 4 najwyżej sklasyfikowanych zespołów w województwie zachodniopomorskim: UKS Pomorzanie Szczecin, PSPS Chemik Police, UKS OPP Powiat Kołobrzeski i gospodarzy turnieju UKS Libero Wałcz.

wstecz