Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Medale rozdane

   Medale Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii młodziczek zostały rozdane.
Bardzo udany występ w wykonaniu  młodych siatkarek  S.O.S.  Gimnazjum nr 1 w Wałczu.

 Do drugiego turnieju finałowego Wałczanki przystępowały z I miejsca po turnieju w Wałczu. W pierwszym piątkowym meczu niespodziewanie Chemik Police wygrał z Libero Wałcz 2:1 i ten mecz spowodował, że wszystkie następne mecze były o stawkę. Sobotnie wygrane Wałcza z Kołobrzegiem i Pomorzanek z Chemikiem ustawiły tabele tak, że ostatnie mecze były odpowiednio; o III miejsce mecz Polic z Kołobrzegiem i finał o I miejsce to starcie Libero Wałcz z UKS Pomorzanie. W meczu o trzecie miejsce po zaciętej trzysetowej walce brąz zdobyła drużyna OPP Powiat Kołobrzeg, wygrywając z PSPS Chemikiem Police 2-1. W wielkim finale natomiast, po równie zaciętym meczu, srebrne medale zdobyły zawodniczki UKS Libero Wałcz, ulegając  2-0 Pomorzankom Szczecin. Siatkarki z Wałcza zdobyły awans do 1/4 Mistrzostw Polski z II miejsca w województwie.

    Dziewczęta i trenerzy dziękują rodzicom za tak liczny udział w obydwu finałach i wspaniały doping. Drużyna wystąpiła w składzie: Natalia Honczaruk, Wiktoria Orelik, Zuzanna Szperlak, Marta Szulga, Marika Żukowska, Martyna Sadowska, Kaja Krasoń, Zosia Szczotkiewicz, Kasia Gębala, Marysia Bartosik, Iza Nagórska i  Dominika Orelik. Trenerami są Mariusz Marcinkiewicz i Krystyna Filipiak.

    Nagrodę indywidualną dla nejlepszej zawodniczki zespołu otrzymała rozgrywająca Wiktoria Orelik - zawodniczka szerokiej kadry narodowej w roczniku 2000.
W czwartek drużyna kadetek jedzie do Malborka , aby w dniach 5 - 8 marca 20151/4 rozegrać turniej
1/4 Mistrzostw Polski  z udziałem sześciu drużyn z wielkopolski, woj. pomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Turniej rozgrywany jest w dwóch grupach a do Półfinałów Mistrzostw Polski awansują tylko dwie drużyny. W czwartek wałczanki zagrają z gospodyniami z Malborka, w piątek z Kostrzynem. Nastepne dwa dni rozegra sie walka o awans pomiędzy 4 najlepszymi drużynami z zaliczeniem meczów z grup.
Jedziemy z dobrym nastawieniem na awans do dalszych rozgrywek i zdajemy sobie sprawę, że musimy zagrać bardzo dobre mecze z bardzo dobrymi zespołami, aby to osiągnąć.  Możemy obiecać, że będziemy walczyć i damy z siebie wszystko.

 Tekst: Krystyna Filipiak

   Medale Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii młodziczek zostały rozdane.
Bardzo udany występ w wykonaniu  młodych siatkarek  S.O.S.  Gimnazjum nr 1 w Wałczu.

 Do drugiego turnieju finałowego Wałczanki przystępowały z I miejsca po turnieju w Wałczu. W pierwszym piątkowym meczu niespodziewanie  …

wstecz