Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Pasowanie

Nowi czytelnicy!!!     W lutym do czytelników biblioteki szkolnej dołączyli uczniowie klas I SP.


Uroczyste pasowanie na czytelnika rozpoczęło się od spektaklu „Niegrzeczny Leszek i mole książkowe”. Przedstawienie mówiło o tym, w jaki sposób trzeba dbać o książki i kto jest dla nich największym zagrożeniem. Występom towarzyszyły piosenki, przygotowane przez członków Koła Bibliotecznego. Później pierwszoklasiści opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z książką i złożyli uroczyste ślubowanie, tym samym zostając pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki . Wszyscy uczniowie otrzymali prezenty w postaci zakładek do książek i okolicznościowe dyplomy.
            Na zakończenie uroczystości nowi czytelnicy wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

Pasowanie, pod opieką szkolnych bibliotekarzy- Marioli Żołnacz i Mariusza Cerazego, przygotowali członkowie Koła Bibliotecznego: Julka Olędzka II a, Katarzyna Tyloch IV a, Maja Dratwa IV b, Jakub Cebula IV b, Hubert Kraszczuk IV b, Paulina Kropidłowska IV b, Maciej Romanowski IV b, Oliwia Wilkiel IV b, Kornelia Żebrowska IV b, Alicja Zawiślańska IV b, Agata Miękus Va, Paulina Turkiel Va, Kornelia De Vos V b, Magda Gumna V c, Katarzyna Wujków  III a gimnazjum.

Tekst: Mariola Żołnacz

Nowi czytelnicy!!!

W lutym do czytelników biblioteki szkolnej dołączyli uczniowie klas I SP.

Uroczyste pasowanie na czytelnika rozpoczęło się od spektaklu „Niegrzeczny Leszek i mole książkowe”. Przedstawienie mówiło o tym, w jaki sposób trzeba dbać o książki i kto jest dla nich największym zagrożeniem. Występom towarzyszyły piosenki, przygotowane przez członków Koła Bibliotecznego. Później …

wstecz