Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Święto teatru

ŚWIĘTO  TEATRU

 

   Jak co roku 27 marca w Wałczu był uroczyście obchodzony Międzynarodowy Dzień Teatru . Organizatorem przedsięwzięć w mieście było WCK, a całością kierowała pani Agnieszka Brosz.  Do południa odbyły się Powiatowe Prezentacje Amatorskich Zespołów Teatralnych ARA. Po południu zaś zorganizowano w przestrzeni miejskiej Wałcza happeningi teatralne. Grupy teatralne działające w szkołach i w WCK zamieniły się w teatry uliczne i popularyzowały sztukę aktorską wśród przechodniów naszego miasta.  W happeningu na placu Wolności wystąpiły koła teatralne działające w naszej szkole :

" Olimpionik" i "Utopia" pod opieką pani Ireny Prus, pani Łucji Moskalewicz i pani Izabeli Dzierży.  Młodzi aktorzy ze szkoły podstawowej zachęcali mieszkańców do recytacji poezji oraz wcielali się w różne postacie literackie. Gimnazjaliści propagowali treści ekologiczne.

Zabawy było, co niemiara! Wesoło i przyjemnie spędziliśmy piątkowe popołudnie. Obejrzyjcie sami.

Tekst: Łucja Moskalewicz

   Jak co roku 27 marca w Wałczu był uroczyście obchodzony Międzynarodowy Dzień Teatru . Organizatorem przedsięwzięć w mieście było WCK, a całością kierowała pani Agnieszka Brosz.  Do południa odbyły się Powiatowe Prezentacje Amatorskich Zespołów Teatralnych ARA. Po południu zaś zorganizowano w przestrzeni miejskiej Wałcza happeningi teatralne. Grupy teatralne działające w szkołach i w WCK …

wstecz