Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Półfinał Gimnazjady

31 marca w hali sportowej w Czaplinku odbył się półfinał Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt.

Reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Wałczu podejmowała w pierwszym meczu siatkarki z Gimnazjum nr 43 ze Szczecina i zdecydowanie wygrała spotkanie 2 : 0. To zwycięstwo zapewniło naszej drużynie  awans do finału. Kolejny mecz odbył się pomiędzy dziewczetami Gimnazjum z Czaplinka i Gimnazjum SMS Police. Mecz był jednostronny a prym wiodły siatkarki z Polic. które bez trudu wygrały to spotkanie.

Mecz  o pierwsze miejsce był bardzo zacięty. W pierwszym secie dominowały policzanki, ale drugi set i tie braeak należał już do wałczanek. Reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum nr 1  zajęła w całym turnieju  I miejsce i znalazła się wśród czterech najlepszych zespołów w województwie.

Jest to bardzo ważne zwycięstwo, gdyż turniej finałowy ( podobnie jak półfinałowy) odbywa się systemem pucharowym - przegrany zespół gra o 3 miejsce a wygrany o pierwsze. Wałczanki w pierwszym meczu turnieju finałowego zagrają z 2 zespołem z drugiego wojewódzkiego półfinału.

Podopieczne Kr

ystyny Filipiak wystąpiły w składzie: Piszcz Martyna, Kibitlewska Natalia, Stróżyk Karolina, Janicka Martyna, Wiktoria Pastusiak, Szperlak Zuzanna,  Nowak Aleksandra, Paszkowska Katarzyna, Kuleta Natalia, Milczarek Karolina, Orelik Wiktoria, Witoś Julia, Żukowska Marika i Krasoń Kaja.

Cieszę się, że  dziewczyny pokozały charakter w meczu o pierwsze miejsce i wygrały spotkanie, pomomo poniesionej porażki w pierwszym secie.

Tekst: Krystyna Filipiak

31 marca w hali sportowej w Czaplinku odbył się półfinał Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt.

Reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Wałczu podejmowała w pierwszym meczu siatkarki z Gimnazjum nr 43 ze Szczecina i zdecydowanie wygrała spotkanie 2 : 0. To zwycięstwo zapewniło naszej drużynie  awans do finału. Kolejny mecz odbył się pomiędzy …

wstecz