Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Mini piłka nożna

Miesiąc kwiecień, to okres propagowania idei olimpijskiej i czas rozsławiania szlachetnego współzawodnictwa sportowego. W tym czasie organizowane są spotkania dzieci i młodzieży z olimpijczykami, połączone z masowymi zawodami sportowymi. Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Wałczu z racji posiadania patrona szkoły, którym są właśnie Polscy Olimpijczycy uczestniczyli w miniony weekend w dwóch dużych imprezach.

W piątek, 24 kwietnia w Hali Sportowej Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach (woj. Wielkopolskie) odbył się już po raz VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Olimpijskiej połączony z Festiwalem Sztafet szkół noszących imię Polskich Olimpijczyków. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć szkół z całego kraju. Nasi reprezentanci w ogólnej klasyfikacji zajęli szóste miejsce. Nie klasyfikacja, a dobra zabawa i udział w takich spotkaniach, jak te w Skokach, integrują wielką rodzinę olimpijska. Imprezę rozpoczął przepięknie przygotowany ceremoniał olimpijski. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Zbigniew Orywał, olimpijczyk z  Rzymu w 1960r, Dariusz Goździak złoty medalista z Barcelony z 1996r. w pięcioboju nowoczesnym i absolwent miejscowego gimnazjum Łukasz Nowak uczestnik Igrzysk Olimpijskich z Londynu w 2012 w chodzie sportowym na 50 km.

Główną  uroczystością naszego regionu była Wojewódzka Zachodniopomorska Inauguracja Dni Olimpijczyka. Gospodarzem tegorocznych obchodów był Powiat Łobezki. 24 i 25 kwietnia Łobez gościł wybitnych sportowców, olimpijczyków ( Wałcz reprezentowali Paweł Łakomy i Maciej Freimut) i para olimpijczyków, którzy w liczbie 51 mogli uczestniczyć w licznych pokazach, spotkaniach, zawodach sportowych. Zwieńczeniem była Gala, którą rozpoczął  przemarsz pocztów sztandarowych Szkół im. Polskich Olimpijczyków oraz klubów sportowych. Później nastąpiło  odczytanie apelu olimpijskiego, wciągnięcie flagi Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz zapalenie znicza. W uroczystości wzięło udział ponad pięćset dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy przeżyli małą namiastkę prawdziwych igrzysk olimpijskich. Najwybitniejszym sportowcom oraz działaczom Przewodniczący Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, Stanisław Kopeć w asyście olimpijczyków wręczył pierwsze, drugie i trzecie kółko olimpijskie.


Tekst: Marek Skonieczka

Miesiąc kwiecień, to okres propagowania idei olimpijskiej i czas rozsławiania szlachetnego współzawodnictwa sportowego. W tym czasie organizowane są spotkania dzieci i młodzieży z olimpijczykami, połączone z masowymi zawodami sportowymi. Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Wałczu z racji posiadania patrona szkoły, którym są właśnie Polscy Olimpijczycy uczestniczyli w miniony weekend w dwóch dużych imprezach. …

wstecz