Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

To i owo na ludowo

„To i owo na ludowo”

    29 kwietnia 2015 r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Bajarzy organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Wałczu. W tym roku tematyką konkursu był zaczarowany świat bajek Oskara Kolberga w związku z minioną w 2014 r. dwusetną rocznicą jego urodzin. Zebrani uczestnicy konkursu i widzowie przenieśli się razem w świat polskiej wsi XIX wieku.


    Zmagania przebiegały w dwóch odrębnych kategoriach. Etap pierwszy to prezentacja wybranej bajki przez ucznia bajarza. Etap drugi- konkurs drużynowy ze  znajomości treści bajek. Jury powołane przez organizatorów oceniało dykcję, mimikę, interpretację wybranego fragmentu, dobór stroju i rekwizytów, wykorzystanie gwary ludowej oraz kontakt z publicznością. Każdą szkołę reprezentowało dwóch bajarzy i dwie trzyosobowe drużyny.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. Stanisław Tryjankowski został najlepszym bajarzem, a Roksana Nowokuńska zajęła drugie miejsce w tej klasyfikacji. Drużynowo również zajęliśmy drugie miejsce.


      W skład drużyn weszli:

Nadia Szczepko,   Jędrzej Kwaśniewski,    Jakub Lasota, Katarzyna Tyloch, Wojciech Gliński i Hubert Rabczuk.                                                                                                                         

     Uczniów przygotowały panie : Irena Prus i Łucja Moskalewicz.


Tekst: Łucja Moskalewicz

    29 kwietnia 2015 r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Bajarzy organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Wałczu. W tym roku tematyką konkursu był zaczarowany świat bajek Oskara Kolberga w związku z minioną w 2014 r. dwusetną rocznicą jego urodzin. Zebrani uczestnicy konkursu i widzowie przenieśli się razem w świat polskiej wsi XIX wieku. …

wstecz