Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Wycieczka do Zieleniewa i Kołobrzegu

     7 maja w ZSM nr 1 w Wałczu zorganizowaliśmy wycieczkę do Zieleniewa i Kołobrzegu dla trzynastu  uczniów z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami (nauczycielami, rodzicami   i dziadkami).Wspierała nas również siódemka harcerzy pod opieką druhny Eli. Mieliśmy okazję odwiedzić Park Rozrywki  na Dzikim Zachodzie w Zieleniewie. Atrakcji czekało na nas wiele. Po przywitaniu z gospodarzami udaliśmy się na przejażdżkę konną. To były emocje… Byli i tacy, którzy pierwszy raz w swoim życiu siedzieli na koniu. Następnie zaproszono nas na poczęstunek – drugie śniadanie – pyszne kiełbaski z rusztu w indiańskim wigwamie. Po zjedzeniu kiełbasek mogliśmy pośpiewać i pobawić się przy palenisku. Kolejną atrakcją była jazda na indiańskiej karuzeli. Niektórzy musieli się mocno trzymać, aby się nie przewrócić podczas kręcenia. Również nauczyliśmy się chodzić na indiańskich nartach. Oglądaliśmy pokaz jazdy kowboja na koniu. Zwiedziliśmy mini zoo. Udało nam się zobaczyć pawia z pięknie rozłożonym ogonem. Nie zabrakło wspólnych tańców i strzelania z łuku. Obejrzeliśmy także pokaz kręcenia lassem.

     Na Dzikim Zachodzie zjedliśmy obiad , pożegnaliśmy się i wyruszyliśmy  do Kołobrzegu. Wszyscy  weszliśmy na pięknie wyremontowane molo, słuchaliśmy szumu morza, zrobiliśmy wspólne zdjęcie i udaliśmy się na spacer promenadą wzdłuż brzegu.

     W drodze powrotnej jedliśmy drożdżówki, które zasponsorowała nam  PIEKARNIA  WIBA i popijaliśmy soki ufundowane przez firmę VIKTORIA CYMES   z Wałcza. Koszty autokaru pokryła nam RADA  RODZICÓW. Wszystkim serdecznie dziękujemy! Pozostałe koszty wycieczki pokryliśmy ze środków Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Organizacją wycieczki zajęły się  panie: Grażyna Szulga i Mariola Płotka.


Tekst:Mariola Płotka

7 maja w ZSM nr 1 w Wałczu zorganizowaliśmy wycieczkę do Zieleniewa i Kołobrzegu dla trzynastu  uczniów z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami (nauczycielami, rodzicami   i dziadkami).Wspierała nas również siódemka harcerzy pod opieką druhny Eli. Mieliśmy okazję odwiedzić Park Rozrywki  na Dzikim Zachodzie w Zieleniewie.

wstecz