Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

MALI OLIMPIJCZYCY CUP 2015

        Dnia 8 maja w Szkole podstawowej nr 5 na Dolnym Mieście, która nosi imię Polskich Olimpijczyków odbyły się po raz pierwszy zawody sportowe Mali Olimpijczycy Cup.

       W zmaganiach udział wzięło 80 uczniów z klas I-III szkoły podstawowej, wyłonionych po wcześniejszych eliminacjach. Zawody zainaugurowane zostały Ceremoniałem Olimpijskim z wciągnięciem Flagi Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz odczytaniem Apelu Olimpijskiego 2015. Następnie zawodnicy rywalizowali ze sobą na poziomie swoich klas. Rywalizacja była zacięta i do końca zawodów nie było pewne kto zwycięży.
Po zakończeniu zmagań, zarówno zawodnicy jak i kibice mogli obejrzeć występy wokalne swoich starszych koleżanek – Zosi Zadrożnej i Oli Jakubowskiej. W czasie analizy wyników, koleżanki z gimnazjum – Inga Bacławska oraz Wiktoria Browarska – zachęciły wszystkie maluchy do „śmiałego wyginania ciała” podczas wspólnej zabawy – ZUMBY. Naturalnie, żadne zawody nie mogą się odbyć bez swojej maskotki. Zmaganiom towarzyszył więc konkurs plastyczny na projekt maskotki Mali Olimpijczycy Cup 2015. Najbardziej interesujące prace zostały oczywiście nagrodzone. Impreza zwieńczona została wręczeniem uczestnikom pamiątkowych pucharów, dyplomów i tym, co maluchy lubią najbardziej – słodkości. Organizatorzy serdecznie dziękują przede wszystkim firmie K-M Import Kożuchowski – Marciniak Sp. J. oraz VNH Sp. z o.o. Fabryka Grzejników i ZTUH Albor Bolesław Rafałko za ufundowanie nagród, które sprawiły, że zmagania stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla Małych Olimpijczyków.

Serdeczne podziękowania składamy również Radzie Rodziców, paniom Annie Topyle i Annie Wolnej oraz panu Markowi Skonieczka i Markowi Lechojdzie za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu zawodów. Organizatorami i pomysłodawcami imprezy byli Agata Juszkiewicz i Artur Pieczyrak.
Tekst:

        Dnia 8 maja w Szkole podstawowej nr 5 na Dolnym Mieście, która nosi imię Polskich Olimpijczyków odbyły się po raz pierwszy zawody sportowe Mali Olimpijczycy Cup.
       W zmaganiach udział wzięło 80 uczniów z klas I-III szkoły podstawowej, wyłonionych po wcześniejszych eliminacjach. Zawody zainaugurowane zostały Ceremoniałem Olimpijskim z wciągnięciem Flagi Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz …

wstecz