Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Konkurs wiedzy leśnej

    13 maja 2015 roku odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Leśnej organizowany przez Nadleśnictwo Płytnica z siedzibą w Nowej Szwecji.

    Celem tego konkursu jest popularyzowanie wśród młodych ludzi wiedzy o lesie i pracy leśników. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych z Wałcza i okolic, w których najpierw odbywają się eliminacje szkolne. W naszej szkole odbyły się one 3 kwietnia. Przystąpiło do nich 21 uczniów klas V i VI. Laureaci  etapu szkolnego – Damian Prendecki  i Tomasz Jędrzejkiewicz z klasy VI c oraz Zuzanna Krause  z klasy VI a reprezentowali szkołę w konkursie międzyszkolnym.      


    W tym roku konkurs odbywał się w terenie. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą pozaszkolną. Sprawdzano ich umiejętności praktyczne – rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów, określanie wieku upraw leśnych, obliczanie metrów przestrzennych stosów drewna, znajomość struktury organizacyjnej Lasów Państwowych. W rozgrywce finałowej uczniowie rozwiązywali test dotyczący wiadomości związanych z funkcjonowaniem ekosystemów leśnych oraz rozpoznawali narzędzia używane przez leśników.


Uczniowie  naszej szkoły poradzili sobie znakomicie!  

    Cała trójka znalazła się na podium! Zuzia zajęła III miejsce. Chłopcy stoczyli wyrównaną walkę w dogrywce. Ostatecznie Damianowi przypadło zwycięstwo, a Tomek zajął II miejsce.                                                         


    Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody książkowe. Konkurs zakończyło wspólne ognisko i poczęstunek.


                                                                   Opiekun uczniów– Barbara Kacprzak.

Tekst: Barbara Kacprzak

    13 maja 2015 roku odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Leśnej organizowany przez Nadleśnictwo Płytnica z siedzibą w Nowej Szwecji.

    Celem tego konkursu jest popularyzowanie wśród młodych ludzi wiedzy o lesie i pracy leśników. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych z Wałcza i okolic, w których najpierw odbywają się eliminacje szkolne. W naszej szkole odbyły się one 3 kwietnia. Przystąpiło do nich …

wstecz