Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Turniej Finałowy

W dniach 15-16.02.2013 roku w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Wałczu odbył się drugi Turniej Finałowy o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego Młodziczek. W pierwszym dniu zawodów wałczanki pokonały zespół z Osiemnastki Szczecin 2:0, a UKS Olimpijczyk Drawsko Pom. zwycięży l UKS Barnim Goleniów.2:0.

W drugim dniu zawodów w rundzie dopołudniowej Drawsko wygrało 2:1 ze Szczecinem a Wałcz 2:0 z Goleniowem.  Po południu Goleniów pokonał 2:0 Szczecin i zajął III miejsce, a na parkiecie rozpoczął się mecz finałowy o I miejsce.

W pierwszym secie wałczanki popełniały dużo własnych błędów w zagrywce i przyjęciu. Brakowało punktowego ataku i uległy przeciwniczkom 25 : 18. W drugim secie gospodynie znacznie poprawiły grę i wyrównały na 1:1. W tie breaku podopieczne Krystyny Filipiak i Mariusza Marcinkiewicza udowodniły, że są lepsze i wygrały 2:1.

Właściwie ugranie jednego seta dało wałczankom zwycięstwo, ale wygrany mecz potwierdził  klasę młodego zespołu siatkarek.

To dla nas ogromny sukces, gdyż w zespole grają tylko trzy zawodniczki z właściwego rocznika - 1998, siedem  z 1999 i dwie z 2000. Skład zespołu: kapitan - Ola Marcinkiewicz, Natala Koszykowska, Zuza Ciszewska, Natalia Kibitlewska, Karolina Stróżyk, Ola Nawak, Maryna Piszcz, Wiktoria Pastusiak, Martyna Janicka, Kinga Kopińska, Natalia Hończaruk i Julka Pralicz.

Dziewczęta bardzo ciężko pracowały na treningach  już od wakacji, następnie na obozie w Ustce i dalej na codziennych treningach. Trenowały nawet podczas ferii zimowych, aby nie mieć za dużej przerwy i nie stracić formy. Rozegrały dwa turnieje ogólnopolskie i  kilka sparingów. W lidze rozegrały 14 meczów w starszej kategorii - kadetek, 12 meczów eliminacyjnych w grupie,, turniej półfinałowy i dwa turnieje finałowe, podczas których nie przegrały żadnego meczu.

To zwycięstwo należy do  całej grupy dziewcząt, które trenują w klubie. Nie tylko tych, które grają w pierwej szóstce, czy dwunastce, ale i tych, które nie zakwalifikowały się do dwunastki oraz do starszych zawodniczek, które codziennie  wspólnie ciężko trenują .

Sukces zawdzięczamy również warunkom, jakie stwarza nam szkoła, Dyrekcja i całe Grono Pedagogiczne ZSM nr 1 w Wałczu, które wspiera sportowców i wspomaga proces treningowy. To zasługa rodziców dziewcząt, którzy nam zaufali i powierzyli naszej opiece swoje dzieci, również  spoza Wałcza.

Sukcesy odnosimy dzięki Władzom Samorządu, które od kilku lat wspierają nas finansowo i umożliwiły utworzenie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego dla dziewcząt w Gimnazjum 1 na Dolnym Mieście oraz klas sportowych w SP nr 4.

Właściwa organizacja procesu treningowego, stworzenie optymalnych warunków do pracy, nauki i wypoczynku, pozwala na równorzędną rywalizację z najlepszymi zespołami na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Dzięki odniesionemu zwycięstwu, będziemy organizatorami Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 5-7.04.2013.

Składamy wszystkim serdeczne podziękowania, a zwłaszcza licznie zgromadzonym kibicom i sympatykom siatkówki, którzy wspaniale nas wspierali w drodze  do zwycięstwa. Liczymy na dalszy doping i obiecujemy, że będziemy trenowały i grały najlepiej , jak potrafimy.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Filipiak