Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Niespodzianka dla Rodziców 2016

wstecz

PARTNERSKA SZKOŁA - PARTNERSKA EDUKACJA


 Tradycją naszej szkoły jest organizacja, podczas wywiadówki,  koncertu dla rodziców. Przygotowania do realizacji  tej imprezy rozpoczęły się już w październiku. W tym roku scenariusz koncertu, "Tańcowały dwa Michały...", przybliżył integrację uczniów ze SP nr 5 i Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu.

Jesteśmy jedyną szkołą w naszym mieście,   gdzie każdego dnia spotykają sie starsze i młodsze dzieci. W różnych działaniach, w klubie rowerowym, czy na scenie teatru. Łącznikiem jest w takich wypadkach wspólna pasja i zainteresowania. Realizujemy  te same  cele, projekty,  inicjatywy, wydarzenia, festyny, zawody, okazje do budowania relacji. Te wszystkie projekty powodują, że więź między uczniami jest dużo silniejsza. Łączy ich coś więcej niż wspólne przebywanie w szkole, zawiązują się przyjaźnie. Taka integracja to korzyść dla obu stron. Uczniowie starszych klas kształtują w sobie wrażliwość na potrzeby słabszych, młodsi mogą liczyć na pomoc starszych kolegów. Jak to w rodzinie, bywają trudne chwile, czasem  nieporozumienia,  ale zawsze możemy na siebie liczyć. Żyjemy w szybko zmieniającym się świecie. Umiejętności komunikacji, wzajemnego słuchania się, nabierają coraz większego znaczenia. Każdy w tej szkole  ma wkład w kształtowanie partnerskiej relacji. Uczniowie, pracownicy obsługi, nauczyciele i oczywiście nasi wspaniali rodzice .

Koncert, który zobaczyli goście był prezentacją umiejętności artystycznych, sportowych, językowych, teatralnych i wielu innych. Stał się tradycyjnym  podziękowaniem dla rodziców za ich codzienny trud i wsparcie.  Organizatorzy koncertu  postarali  się o to, aby nikt z przybyłych nie nudził się ani przez chwilę. Zgromadzeni na sali rodzice wraz z szanownymi gośćmi, byli oczarowani występem. Po raz kolejny okazało się, że możliwości uczniów naszej szkoły i nauczycieli są nieograniczone. Reakcja publiczności udowodniła, że trud włożony w przygotowane przedstawienie nie poszedł na marne. Uczniowie tradycyjnie już prezentując  wspaniałe show, zadziwili  profesjonalizmem. Koncert odznaczał się niesamowitą różnorodnością form, inteligentnym humorem, ale i chwilami wzruszenia. Był wspaniały, a widownia wypełniona po brzegi. Szkoda tylko, że to sześćdziesiąt minut minęło tak szybko...

 Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości i entuzjazmu w dalszym rozwijaniu swoich talentów.  Rodzicom gratulujemy tak zdolnych dzieci i dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

 Nad przygotowaniem młodzieży i  przebiegiem Koncertu czuwali nauczyciele ZSM 1.

  Koncert NIESPODZIANKA DLA RODZICÓW organizowany przez ZSM 1w Wałczu  cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem… ciekawe co zobaczymy w przyszłym roku?