Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

  

123

123

Szkolny  Zespół Tańca Współczesnego NA PIĄTKĘ

ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO  NA PIĄTKĘ

W roku szkolnym 2000/2001 mała grupa dziewcząt uzdolnionych tanecznie pod opieką  pani M. Gałas stworzyła zespół NA PIĄTKĘ, w celu rozwijania talentów naszych uczennic. Efektem rocznej pracy było w roku 2001 zdobycie tytułu Laureata w Rejonowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych i zaproszenie przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie na Wojewódzki Przegląd Zespołów. Sukces dziewczyny powtórzyły w 2002 roku, a w 2003 otrzymały wyróżnienie w naszym rejonie. Zespół NA PIĄTKĘ stanowi  oprawę artystyczną wielu imprez szkolnych, miejskich, wojewódzkich oraz  charytatywnych jak np. WOŚP.

W roku szkolnym 2005/2006 powitaliśmy drugiego opiekuna zespołu panią  A. Żybort. W 2006 r. dziewczęta już pod okiem dwóch opiekunek na Powiatowym Turnieju Tańca Współczesnego zdobyły I miejsce oraz udział w Wojewódzkim Konkursie Tańca w Szczecinie. Sukcesy te powtarzały prawie co roku.

Ideą przeglądów jest  stworzenie możliwości pokazania się wszystkim zespołom działającym w naszym rejonie w instytucjach kultury, oświaty i innych stowarzyszeniach. Uczestniczące w przeglądzie zespoły prezentują   opowieść taneczną, której treść i forma tworzą   jeden spójny obraz choreograficzny. Jury przy ocenie zespołu bierze  pod uwagę dobór i zróżnicowanie programu, poziom, nowatorstwo, oryginalność i oczywiście ogólne wrażenie artystyczne. Taniec współczesny - jest tańcem opartym na idei baletu, ale pozbawionym jego sztywnych zasad. Największy nacisk kładziony jest na pokazanie emocji tancerzy, którzy tańcząc określoną choreografię, starają się opowiedzieć odbiorcy daną historię. Taniec współczesny cechuje się tym, że mniej ważna jest technika w przeciwieństwie do uczuć i emocji tancerza. Znakomity tancerz współczesny powinien być uzdolniony aktorsko. Taniec jest jedną z najbardziej naturalnych form ludzkiej aktywności, niosący z sobą wiele korzyści. można uprawiać go mając 5 lat i cieszyć się nim mając 95 lat.


Skład zespołu NA PIĄTKĘ w roku szkolnym 2016/2017:


1 Nikola Maj I a

2 Nadia Czuba I a

3 Julia Wilińska I a

4 Aniela Kucharz II c

5 Wiktoria Dąbkiewicz II c

6 Marlena Bednarska II c

7 Blanka Stadnik II b

8 Maja Filka II b

9 Ada Kożuch II a

10 Kasia Tarajkowska III c

11 Julia Pogorzelska III b

12 Dominika Gmurek IV a

13 Julia Maślany V b

14 Kaja Mokrzycka V b  

15 Ada Piela V b

16 Marta Jóźwiak V c

17 Małgorzata Jóźwiak V c

18 Anna Lewandowska V c

19 Emila Wilińska V c

20 Roksana Nowokuńska VI b

21 Maja Sawicka VI b

22 Oliwia Wilkiel VI b

23 Martyna Szott VI b

24 Daniela Czuba VI b

Opiekun: MałgorzataGałas