Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Maraton Siatkówki

Dziewczęta z  Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w ZSM 1 w Wałczu zdobyły brązowe medale w Ogólnopolskim Maratonie Siatkówki, który odbył się w Łebie w dniach 15-17 marca b.r.

Start w turnieju jest ważnym etapem przygotowań zespołu do ¼ Finałów Mistrzostw Polski Młodziczek, które odbędą się w Wałczu w dniach 5 -7.04.2013 r.

Drużyna w składzie: Marcinkiewicz A., Koszykowska N., Ciszewska Z., Stróżyk K., Kibitlewska N., Nowak A.,  Piszcz M., Kopińska K. i Pastusiak W. zagrała turniej na bardzo wysokim poziomie , odnosząc  znaczące zwycięstwa z bardzo dobrymi  zespołami. Kolejny raz okazały,  że „Libero” Wałcz ma swoje miejsce na polskiej mapie siatkówki dziewcząt.

W turnieju uczestniczyło dwadzieścia zespołów podzielonych na cztery grupy po pięć zespołów. Podopieczne Krystyny Filipiak pokonały w eliminacjach drużyny z Elbląga, Moniek i kadry kujawsko-pomorskiej  99. Odniosły również historyczne zwycięstwo nad „Pałacem” Bydgoszcz. Wygrały po zaciętej i wyrównaj walce 2:0. W meczu półfinałowym uległy w tie breaku 13 : 15 drużynie z Braniewa.  Został mały niedosyt, bo sukces był blisko. W dodatku Braniewo grało z zawodniczką „libero”, co nie jest dozwolone w rozgrywkach ligowych w kategorii młodziczek, a było dozwolone na turnieju. W meczu o 3 m  dziewczyny pokonały  zdecydowanie 2:0 zespół z Kędzierzyna Koźle.

Nagrody indywidualne otrzymały: Aleksandra Marcinkiewicz – wyróżniona w gronie trzech najlepszych siatkarek turnieju, Karolina Stróżyk- najlepsza zawodniczka zespołu.

Tekst I zdjęcia: Krystyna Filipiak

Dziewczęta z  Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w ZSM 1 w Wałczu zdobyły brązowe medale w Ogólnopolskim Maratonie Siatkówki, który odbył się w Łebie w dniach 15-17 marca b.r.  Start w turnieju jest ważnym etapem przygotowań zespołu do ¼ Finałów Mistrzostw Polski Młodziczek, które odbędą się w Wałczu w dniach 5 -7.04.2013 r.