Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Turniej Mini Siatkówki

    W czwartek 14 marca w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Wałczu odbył się II Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt.


    W turnieju uczestniczyło ponad czterdzieści dziewcząt ze szkół podstawowych z Wałcza i Czaplinka.

W kategorii czwórek klas sportowych siatkarskich udział wzięły dwa zespoły z VI klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu oraz dwa z I klasy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego  Gimnazjum nr 1 w Wałczu.  Rywalizacja odbywała się na dobrym poziomie  siatkarskim i w koleżeńskiej atmosferze. Zwyciężyły podopieczne Agnieszki Niefiedowicz -  I drużyna z SP 4 Wałcz (siostry Dominika i Wiktoria Orelik, Natalia Hończaruk , Agata Suchan), drugie były podopieczne Krystyny Filipiak z S.O.S  - I zespół (Stróżyk K., Kibitlewska N. Piszcz M., Nowak A.), trzecie II zespół z SP 4 (Pralicz J., Barrtnik. W., Miklis M., Grzywacz W., Jankowska A.)  i czwarte – II zespół  z  S.O.S. Wałcz ( Janicka M., Pastusiak W., Paszkowska K., Kopińska K., Kuleta N.).

     W kategorii trójek udział wzięło osiem drużyn ze szkół podstawowych z Wałcza i  Czaplinka. Najpierw rozegrano mecze w dwóch grupach każdy z każdym, a następnie  półfinał i finał, w którym zwyciężył I zespół z Czaplinka. II m zajął I zespół  z  SP 4, III m – SP 1 – I, IV – SP 4 – II, V- SP 1- II, VI- SP 5-I, VII- SP Czaplinek II oraz VIII – SP 5 – II.  Dziewczynki grały z dużym zaangażowaniem i radością.

Dyrektor ZSM nr 1 w Wałczu- Jadwiga Kontowicz-Łuszczyk oraz Inspektor ds. Sportu  w Urzędzie Miasta Wałcz – Alfred Mikłaszewicz  wręczyli najlepszym zespołom z dwóch kategorii pamiątkowe medale ufundowane przez Urząd Miasta Wałcz.

     Było to prawdziwe święto siatkówki dziewcząt. Celem turnieju była popularyzacja piłki siatkowej wśród dzieci szkół podstawowych oraz powołanie najbardziej utalentowanych dziewcząt  z rocznika 2000 do kolejnej klasy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.  

    Podstawą przyjęcia do klasy siatkarskiej będzie uzyskanie jak najlepszych wyników w testach pomiarów  fizycznych oraz sprawności fizycznej,  które odbędą się 26 marca (wtorek - I termin) o godz. 15.30 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Wałczu. Warunkiem udziału w testach jest złożenie podania do szkoły, którego wzór znajduje się na stronie internetowej szkoły: www.zsm1walcz.pl.  II termin testów odbędzie się 23 kwietnia (wtorek) o godz. 16.00. Liczba miejsc w klasie jest ograniczona.

Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Wałczu składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestniczkom turnieju i ich opiekunom za udział w zawodach: Agnieszce Niefiedowicz – klasy sportowe i Krystynie Filipiak – klasy niesportowe SP 4 i S.O.S. ZSM 1, Agacie Żybort- SP 5,  Bartoszowi Pawlikowi –SP 1 i Karolowi Kalina – SP Czaplinek.

Tekst I zdjęcia: Krystyna Filipiak

    W czwartek 14 marca w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Wałczu odbył się II Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt.

    W turnieju uczestniczyło ponad czterdzieści dziewcząt ze szkół podstawowych z Wałcza i Czaplinka. W kategorii czwórek klas sportowych siatkarskich udział wzięły dwa zespoły …

Turniej Mini Siatkówki

więcej wstecz