Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Mamy nadzieję odkryć jeszcze więcej nowych narzędzi internetowych. Obecnie staramy się opanować eduGlogster by zaprezentować naszym kolegom z Malty i Włoch naszych idoli i osoby, które nas inspirują i motywują do działania. Wszystko to oczywiście w języku angielskim :)

Na koniec kwietnia planowana jest też video-konferencja z partnerami z Malty, na którą czekają uczniowie.


Raz jeszcze przypominam link do strony projektu.

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p86501/welcome


Naprawdę warto tam zaglądać i śledzić rozwój postęp naszych działań!


eTwinning

 Nadal trwa praca nad projektem "Hopes and Dreams", czyli "Nadzieje i Marzenia" w ramach programu eTwinning czyli łączenia i współpracy szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. 


 Uczniowie w ramach projektu korzystali dotąd z takich platform jak Prezi czy Powtoon. Poniżej prezentuję efekty wspólnej pracy uczniów i mojej. 

Nadzieje i Marzenia

 W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów pod opieką pani Natalii Kujawiak rozpoczęła realizację projektu w ramach europejskiego programu eTwinning. Nauczycielka języka angielskiego po raz pierwszy przystąpiła do realizacji projektu w ramach tego programu więc ogromnie miłym zaskoczeniem okazało się otrzymanie przez projekt "Hopes and Dreams" ("Nadzieje i Marzenia") Krajowej Odznaki Jakości. Odznaka ta jest przyznawana przez Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning tym nauczycielom i uczniom, których praca w ramach programu uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Każdy uczeń nagrodzony został certyfikatem poświadczającym otrzymanie wyróżnienia. W województwie zachodniopomorskim w roku 2013 takie wyróżnienie otrzymały do tej pory tylko dwa projekty więc sukces zarówno uczniów jak i nauczycielki jest znaczący.

 Celem programu eTwinning jest łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia się na Europę.

 Praca nad projektem "Hopes and Dreams", czyli "Nadzieje i Marzenia", była czystą przyjemnością. Projekt realizowany był we współpracy ze szkołami na Malcie i we Włoszech. Wszyscy marzymy, mamy nadzieje. Człowiek rodzi się z możliwością tworzenia i realizacji marzeń, dążenia do lepszego. Jedne marzenia są małe, osobiste a inne wielkie i globalne. Niektóre dotyczą nas samych, inne kraju czy świata. Projekt "Hopes and Dreams" powstał nie tylko by podzielić się oczekiwaniami osobistymi jego uczestników pochodzących z Malty, Polski i Włoch, ale także aby poznać spełnione marzenia sławnych ludzi, którzy mieli wpływ na losy świata. Ponadto celem projektu było również poznanie kultury i krajów członków uczestniczących w projekcie.

 Uczniowie mieli szansę poznać wiele narzędzi internetowych służących przede wszystkim do tworzenia prezentacji multimedialnych. Komunikacja między eTwinnerami odbywała się wyłącznie w języku angielskim więc młodzież miała szansę sprawdzić i wykorzystać umiejętności zdobyte w toku nauki.

 Mamy nadzieję, że to nie ostatni tego typu sukces. Na początku nowego roku szkolnego 2013/2014 będą przyznawane Europejskie Odznaki Jakości. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.


EnKa

Certyfikat

etw_certificate_86501_en.pdf Quiz